Slovenskí hokejisti prvýkrát trénovali v Pjongčangu, niektorí trénerovi Ramsaymu nerozumejú

Craig Ramsay
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay (vľavo) počas autogramiády so slovenskými účastníkmi XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) 2018 v Pjongčangu aj s atrakciami Road Show, ktorú SOV chystá na Slovensku k ZOH 2018. Bratislava, 30. január 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

KANGNUNG 8. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia je už v dejisku zimných olympijských hier 2018 kompletná.

Tréning vynechali traja hráči

Zverenci Craiga Ramsayho absolvovali na ľade Hokejového centra Kangnung aj prvý spoločný tréning, pre únavu z cesty ho vynechala trojica hráčov – brankár Branislav Konrád a útočníci Marcel Haščák a Matej Paulovič.

Prelink

„Bol to náš prvý spoločný tréning. Polovica hokejistov prišla iba pred chvíľou. Je to iná situácia ako v klube, pretože s nimi nepracujem každý deň,“ citoval Ramsayho informačný servis ZOH 2018.

Niektorí hokejisti spolu nikdy nehrali

Kanadský kouč je trénerom slovenskej reprezentácie od augusta 2017. Odvtedy Slováci pod jeho vedením absolvovali niekoľko prípravných turnajov.

„Prebudovávali sme tím a vtedy som bol s hráčmi šesť alebo sedem dní v týždni. Teraz sme sa stretli dva dni pred zápasom. Niektorí hokejisti spolu nikdy nehrali. Dôležitá je takisto jazyková bariéra, pretože niektorí mi nerozumejú,“ povedal 66-ročný Kanaďan. „Na to, aby sme sa dobre pripravili, potrebujeme nejaký čas, no momentálne nám ho veľa nezostalo,“ dodal.

Ramsay dlhé roky pôsobil ako hráč i ako tréner v severoamerickej NHL, na olympiáde sa predstaví prvýkrát. „Nikdy som nič podobné neplánoval. Všetko je tu pre mňa nové a každý deň mi prináša nové zážitky a skúsenosti. Snažím sa odviesť čo najlepšiu prácu a popri tom si to aj užiť. Verím, že tu zažijeme skvelú jazdu,“ povedal rodák z ontárijského Westonu. Slováci absolvujú úvodné predstavenie na XXIII. ZOH 14. februára proti Rusom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav KonrádCraig RamsayMarcel Haščák
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia