Na dodržiavanie karanténnych opatrení na bardejovskom sídlisku Poštárka dohliadne polícia

COVID 19: Operácia Spoločná zodpovednosť
Foto: ilustračné, SITA/Oliver Ondráš

Mesto Bardejov bude na sídlisku Poštárka kontrolovať dodržiavanie karanténnych opatrení. Vyhláškou to ustanovil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bardejove po tom, ako stredajšie komunitné testovanie obyvateľov sídliska odhalilo 26 COVID pozitívnych osôb a pozitivita dosiahla viac ako päť percent. Informoval o tom hovorca Mestského úradu v Bardejove Štefan Hij.

„Samospráva zabezpečí pravidelný monitoring zameraný na dodržiavanie karanténnych opatrení tak, že príslušníci Mestskej polície v Bardejove v súčinnosti s okresným riaditeľstvom Policajného zboru budú 24 hodín denne kontrolovať dve trasy vedúce zo sídliska do mesta. Ak bude mať kontrolovaný človek negatívny test na COVID-19 a bude mať predpísané ochranné prostriedky, bude môcť sídlisko opustiť, v opačnom prípade bude vyzvaný na zotrvanie na sídlisku,“ uviedol Hij.

Ako ďalej dodal hovorca mesta, v jednotlivých domoch priamo na sídlisku budú takúto monitorovaciu činnosť vykonávať členovia združenia Zdravé regióny, terénni sociálni pracovníci a pravdepodobne aj členovia Slovenského Červeného kríža. Každé porušenie ustanovení vyhlášky bude bezodkladne oznámené RÚVZ.

Mesto tiež zabezpečilo dezinfekciu verejných priestorov na sídlisku mestskou firmou Bapos, ktorá bude vykonaná už v najbližších hodinách a potom vždy v pondelok, stredu a v piatok. Opätovné testovanie na sídlisku je naplánované na 17. marca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Hij