Na Dopravnom úrade nebudú podávať majetkové priznania

Auto, peniaze
Foto: Fotobanka Pixmac

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Opozícii sa nepodarilo presadiť, aby predstavitelia vznikajúceho Dopravného úradu, zriadeného pre oblasť dráh a dopravy na dráhach, civilného letectva a vnútrozemskej plavby, spadali pod zákon o konflikte záujmov a museli predkladať majetkové priznania.

Opozícia sa to snažila presadiť na rokovaní Výboru pre nezlučiteľnosť funkcií NR SR.

Za boli štyria opoziční poslanci, proti štyria poslanci Smeru-SD a hlasovania sa zdržal Branislav Škripek (OĽaNO).

Výbor vo štvrtok rokoval o vládnom návrhu zákona o Úrade pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a Dopravnom úrade. Zákonom vznikajú z piatich úradov dva.

Predstavitelia Poštového a Telekomunikačného úradu, ktorých zlúčením vzniká Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, podávali vždy majetkové priznania. Predstavitelia Úradu pre reguláciu železničnej dopravy, Leteckého úradu SR a Štátnej plavebnej správy, ktorých zlúčením vzniká Dopravný úrad, majetkové priznania nepodávali, čo podľa predsedu výboru Miroslava Beblavého súvisí s tým, ako tieto úrady vznikali a aké sú veľké.

„Ak tri maličké úrady nepodliehajú zákonu, pretože sú veľmi malé, ale ich spojením vznikne superúrad, to neznamená, že by ten nemal zákonu podliehať,“ povedal Beblavý novinárom. Opozícia chcela, aby výbor mohol kontrolovať oba vznikajúce úrady. „Smer a ministerstvo dopravy nám vyhovel v oblasti Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ale odmietli to pri Dopravnom úrade,“ konštatoval Beblavý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Škripek