Na Draždiaku ukradli žene kabelku, mala v nej tisíc eur

Letné kúpanie
Letný relax v jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) – Neznámy páchateľ ukradol v nedeľu 36-ročnej žene na pláži pri Veľkom Draždiaku v Bratislave voľne položenú kabelku, spôsobil jej škodu dvetisíc eur.

Ako ďalej agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková, okrem MP3 prehrávača, mobilného telefónu a ďalších osobných vecí jej spolu s taškou ukradol tisíc eur a doklady. Policajný príslušník začal trestné stíhanie za krádež.

Polícia aj na margo tohto prípadu upozorňuje, aby ľudia nenechávali svoje veci bez dozoru. Skôr ako opustia auto, mali by skontrolovať, či je zamknuté a či sú zavreté všetky okná.

Nemali by v ňom nechávať na viditeľnom mieste autorádio, GPS navigáciu, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci. „Zodpovedným prístupom a rešpektovaním odporúčaní ochránite svoj majetok a zabránite prípadnému vlámaniu sa do vášho motorového vozidla,“ doplnila Hrášková.

Obrazom: Bratislavčania si užívajú leto pri jazere Draždiak

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti aj vreckári. Počas kúpania sa v bazéne alebo počas návštevy v stánku s občerstvením môžu páchatelia ukradnúť oblečenie, kľúče, peniaze, mobil, kreditnú kartu, fotoaparát, doklady a iné cennosti. „Neberte si na kúpalisko zbytočne cennosti, platobné karty, veľké sumy peňazí, zoberte si len potrebnú hotovosť. Na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás, pričom využívajte aj možnosť odložiť si svoje osobné veci do skriniek alebo trezorov, pokiaľ objekt túto službu ponúka,“ vysvetlila bratislavská policajná hovorkyňa.

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk bude počas letných mesiacov dohliadať aj bratislavská polícia, a to formou hliadok a obchôdzok. Polícia bude na bezpečnosť návštevníkov upozorňovať aj letákmi a plagátmi s preventívnymi radami, ktoré budú priamo na kúpaliskách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom