Na džezákoch vystúpia aj The Brand New Heavies

The Brand New Heavies
Britská formácia The Brand New Heavies Foto: facebook.com

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Počas 39. ročníka Bratislavských Jazzových Dní, ktoré sa budú konať od 25. októbra do 27. októbra, sa predstaví aj britská formácia The Brand New Heavies.

Zástupcovia londýnskej aciddžezovej scény vystúpia v bratislavskej Inchebe v nedeľu 27. októbra.

Kapela odohrá vystúpenie v osemčlennej zostave, ktorú budú tvoriť aj traja pôvodní členovia formácie Jan Kincaid (bicie a klávesy), Simon Bartholomew (gitara) a Andrew Levy (basgitara a klávesy). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria napríklad piesne Dream On Dreamer, You’ve Got A Friend či Never Stop.

Počas tohtoročných džezákov sa predstavia aj iní uznávaní interpreti. V piatok 25. októbra vystúpi Joshua Redman Quartet. Jej lídrom je 44-ročný saxofonista, ktorý počas svojej kariéry spolupracoval napríklad s The Dave Matthews Band, Chickom Coreom, Quincym Jonesom, B. B. Kingom, ale aj s The Rolling Stones či Stevie Wonderom.

Video: The Brand New Heavies – Never Stop

O deň neskôr odohrá spoločný koncert trojica fenomenálnych muzikantov Scott Henderson, Jeff Berlin, Dennis Chambers a v nedeľu pred slovenské publikum predstúpi Chris Potter s kapelou. Okrem hry na saxofón je 42-ročný Potter známy aj ako skladateľ, gitarista a klavirista. Svoj prvý profesionálny koncert absolvoval ešte ako 13-ročný a postupne vydal 17 albumov. Okrem nich spolupracoval aj na viac než 150 ďalších štúdiovkách, a to aj s umelcami ako Pat Metheny, Red Rodney, Dave Holland či Dave Douglas.

Informácie pochádzajú od Silvie Turnerovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom