Na Easthetic prídu Smola a Hrušky a Mike Lark z Dynamo Team

Smola a Hrušky
Smola a Hrušky Foto: facebook.com/smolaahrusky

WEBNOVINY 7. marca (SITA) – Ďalšími dvoma potvrdenými interpretmi 3. ročníka letného Easthetic festivalu sú skupina Smola a hrušky a hudobník Mike Lark z projektu Dynamo Team. Kým pre formáciu Smola a Hrušky to bude na Eastheticu premiéra, Mike Lark už festival zažil na vlastnej koži, keď na podujatí vlani vystúpil so svojou domovskou kapelou Hudba z Marsu. Tentoraz však príde na Zemplínsku šíravu už ako držiteľ Radio_Head Award v kategórii Nováčik roka. Na zozname účinkujúcich figurujú už od polovice januára formácie Bruno Benetton Free Band a Got Blue Balls. Permanentky na multižánrový Easthetic festival, ktorý sa bude konať 3. a 4. augusta, opäť na Zemplínskej šírave, sú od 16. decembra dostupné v sieti Ticketportal. Vstupenka na dva dni stojí v súčasnosti 12 eur.

Smola a Hrušky už aj s novým albumom Palec hore

Smola a Hrušky je skupina združená okolo speváka a gitaristu Spoka, ktorá vznikla roku 1997. Šesťčlenná kapela má na konte albumy Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008) a živák Lajfka (2010). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010). Hrušky majú za sebou viac ako 700 koncertov, pričom sa predviedli na takých festivaloch ako Topfest, Trutnov, Natruc či na poľských podujatiach Woodstock, Nie Zabijaj alebo Spinacz. Medzi najznámejšie skladby skupiny patria pesničky Svokra, Starosta, Hypermarket, Páslo dievča kozy, Matura, Na čom záleží, Elvis Presný, Tangá, Hit alebo Silvester. Už o pár týždňov vydá štvrtú štúdiovku s názvom Palec hore. Album bude okrem iného obsahovať aj single Analog Digital, Fajčiť treba, Lovesong a tiež uvoľnený protestsong Som na*ebaný. Momentálne kapela dokončila nový videoklip k singlu Honey honey, v ktorom hosťuje Zdenka Predná a o týždeň vyráža na česko-slovenské Palec hore tour 2012 s hosťujúcou českou skupinou Rybičky 48.

Mike Lark predstaví debut Slavia

Mike Lark (Dynamo Team)
Foto: Pavol Papač

Dynamo Team, ktorý reprezentuje Mike Lark, na scéne debutoval albumom Slavia (2011). Nahrávka vznikla počas hudobníkovho šesťmesačného pobytu vo Veľkej Británii, kde bol so svojou priateľkou lulu. Optimistický tanečný album kombinujúci retro s modernými prvkami dvojica nahrala v slávnych londýnskych Abbey Road Studios, pričom na trh ho uviedli vo forme vinylovej platne. Album je však možné získať aj ako CD alebo stiahnuť si ho zo stránky dynamoteam.bandcamp.com. Postupne z neho vydali single Roll The Dynamo, OK Let’s Go! a We Get High, pričom ku všetkým nakrútili aj videoklipy. Medzi najväčšie úspechy projektu Dynamo Team patrí fakt že singel Roll The Dynamo rotoval v rakúskom rádiu FM4, kde bola skladba v lete a jeseni 2011 jednou z najhranejších. Mike Lark v posledných mesiacoch stihol vystúpiť v Rakúsku, Belgicku i na podujatí Electronic Beats v Bratislave. V máji bude Slovensko reprezentovať na EuropaVox Festivale vo Francúzsku a pri tej príležitosti zaradia jednu jeho pesničku na kompiláciu toho najlepšieho zo súčasnej európskej hudby.

Easthetic festival je multižánrové podujatie, ktorého prvý ročník sa konal koncom júna 2010 na Zemplínskej šírave v stredisku Hôrka. Druhý ročník nasledoval na tom istom mieste 5. až 6. augusta 2011. Na Eastheticu v minulosti vystúpilo francúzske duo Nôze, ich krajan Janski Beeeats, Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, Demon Superior a Realistic Crew z Maďarska, Steaming Satellites z Rakúska a Midi Lidi, Kazety alebo WWW z Českej republiky. Zo slovenských interpretov sa na festivale predstavili napríklad Lavagance, The Swan Bride, Chiki Liki tu-a, Vec a Zverina, B-Complex, Haf a Beyuz, Amphibios, La3no Cubano, Nourish My Fame, Marián Čekovský, Moja reč, Plastic Swans, Moustache, Vetroplach, Vidiek, The Uniques, Para, Lixx, Talkshow, Puding pani Elvisovej či L plus. V roku 2010 aj 2011 sa mohli návštevníci zabávať aj na divadelných predstaveniach a tiež v literárnom cirkuse vydavateľa KK Bagalu. Okrem hudobníkov dostali priestor streetartisti a maliari.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián ČekovskýZdenka Predná