Na festivale beskydských goralov vystúpi 400 folkloristov

Folklórny festival Východná
Účastníci celoštátnej súťaže sólistov Šaffova ostroha 2012 počas vystúpenia na 58. ročníku Folklórneho festivalu Východná 2012. Východná, 30. jún 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

ORAVA/SIHELNÉ 20. júla (WEBNOVINY) – Na festivale beskydských goralov v Sihelnom na Orave sa v nedeľu predvedie štyristo folkloristov zo Slovenska, Česka a Poľska.

Jubilejný 20. ročník Folklórnych slávností pod Babou horou a Pilskom sa začne o 10:30 svätou omšou v miestnom rímsko-katolíckom kostole.

„Potom sa už festivalové dianie presunie do amfiteátra, kde sa o 13:30 v programe Kukulecka predstavia detské folklórne súbory a sólisti z Rabčíc a Oravskej Polhory. Program folklórnych skupín pod názvom Stretnutie goralov ponúkne od 14:00 vystúpenia skupín Kamenčan zo Zákamenného, Goral zo Suchej Hory, Rabčičanka z Rabčíc a Mútňanka z Mútneho,“ informoval riaditeľ Oravského kultúrneho strediska Miroslav Žabenský.

Domáci folkloristi sa predstavia od 15:00 v samostatnom programe Na lúkach v Sihelnom. Záver bude patriť pozdravu hostí – súborom Šarišan z Prešova, Kozianie z Poľska a Valašský vojvoda z moravských Kozlovíc.

Festival je súčasťou Oravského folklórneho leta a prezentuje tradičnú ľudovú kultúru goralov žijúcich pod Beskydami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom