Na festivale Topfest vystúpi tranceový dídžej Markus Schulz

TopFest 2011 - Piatok
Prvý deň TopFestu bolo viac ako 30 cm blata, to však návštevníkom náladu nepokazilo. Foto: SITA/Tomáš Kusenda

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) – Na letnom hudobnom festivale Topfest, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, sa predstaví tranceový dídžej a producent Markus Schulz. Nemecký rodák je prvým potvrdeným interpretom tanečného stanu Top Trance, ktorý nahradí projekt Lovely Experience.

„Myslím, že po návrate tanečného pódia pred dvomi rokmi na Topfest nám návštevnosť stanu ukázala, že to má význam a to napriek tomu, že ide o žánrovo úplne niečo iné. Preto sme pre tento rok prichystali značku Top Trance nadväzujúcu na identitu Topfestu s osobitným charakterom zachytávajúcim zážitok z tanečného stanu a tranceovej hudby. A hneď na úvod by sme radi ponúkli jednu z najjagavejších hviezd tohto tanečného štýlu a srdcovku všetkých fanúšikov s BPM medzi 125 až 150 – Markusa Schulza,“ uviedol organizátor Martin Gogol.

Markus Schulz sa narodil v Nemecku, no žije na Floride, kde sa stal známym aj zásluhou pravidelnej rádiovej šou s názvom Global DJ v rádiu Digitally Imported. Na konte má niekoľko štúdioviek a kompilácie, ktoré nazýva podľa rôznych svetových miest.

Markus Schulz – Los Angeles ’12

Len pred niekoľkými dňami vyšla najnovšia nahrávka tejto série s názvom Los Angeles‘ 12. Markus Schulz patrí k najžiadanejším dídžejom a producentom žánru trance. Prestížny DJ magazine mu vo svojom rebríčku najlepších dídžejov na svete v roku 2010 prisúdil ôsme miesto, vlani skončil Schulz na deviatej priečke, keď sa pred neho dostali len David Guetta, Armin van Buuren, Tiësto, Deadmau5, Above & Beyond, Avicii, Afrojack a Dash Berlin.

Lákadlom je i skupina Godsmack

Na 9. ročníku Topfestu sa tento rok predstaví americká heavymetalová formácia Godsmack. Okrem bostonskej kapely sa v Piešťanoch predvedú Iné Kafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Aneta Langerová, Škwor, Harlej, Konflikt, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill a Zuzana Smatanová. V rámci bonusového dňa podujatia s názvom Topfest PLUS na tom istom mieste 13. júla vystúpi americká legenda Guns N’ Roses.

Godsmack – Awake

Klasické permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur a jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Osoby ZŤP a ZŤP-S majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 50 percent, ich sprievod hradí plnú sumu. Vstupenky na Guns N‘ Roses stoja 20 (zadné státie), 39 (státie) a 59 (V.I.P. státie) eur. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejDavid GuettaZuzana Smatanová