Na festivale Viva Musica! vystúpia aj Igudesman & Joo

Igudesman & Joo
Igudesman & Joo Foto: Julia Wesely

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) – Na ôsmom ročníku festivalu Viva Musica!, ktorý sa bude konať od 23. do 30. júna, sa predstaví dvojica komikov a hudobných virtuózov – huslista Aleksey Igudesman a klavirista Hyung-ki Joo. V Bratislave vystúpia v pondelok 25. júna s projektom A Little Nightmare Music, ktorý je kombináciou prvotriednej klasickej hudby, hráčskej virtuozity a bláznivého humoru.

Viva Musica! festival vznikol v roku 2005 s ambíciou vytvoriť letný festival s naozaj hodnotným umeleckým prínosom. Od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom vystúpenia klasickej hudby, džezu a world music a to formou príťažlivou pre všetkých – väčšinou pod holým nebom, uprostred letného bratislavského Starého mesta a to často bez nutnosti platiť vstupné.

Vlani sa podujatie konalo koncom júla, pričom sa na ňom predstavili napríklad ruský barytonista Dmitri Hvorostovsky, projekt Oskara Rózsu Partnership Unlimited, tuniský umelec Dhafer Youssef, talentovaná speváčka Patrícia Janečková alebo český spevák Dan Bárta s pražským sláčikovým kvartetom Epoque Quartet. Tentoraz sa organizátori festivalu Viva Musica! rozhodli pre posledný júnový týždeň. Mená ďalších účinkujúcich budú postupne zverejňovať.

Agentúru SITA informovala PR manažérka podujatia Barbora Drahovská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dan BártaPatrícia Janečková