Na francúzskej diaľnici ukradli lupiči šperky za milióny eur

Kuklaci zbran strelba lupez
ilustračné foto Foto: Shutterstock

PARÍŽ 11. marca (WEBNOVINY) – Približne 15 ozbrojených útočníkov prepadlo na francúzskej diaľnici dve dodávky vezúce šperky za asi deväť miliónov eur, vyhodili vodičov a cenné klenoty si odviezli.

Polícia teraz prečesáva región Yonne v Burgundsku juhovýchodne od Paríža a okolité oblasti. Počas ozbrojenej lúpeže, ktorá sa odohrala v stredu skoro ráno na diaľnici A6 spájajúcej pod Paríž a Lyon, podľa policajtov nik neutrpel zranenia. Vodičov páchatelia zanechali na mieste činu bez ujmy na zdraví, pričom sami ušli v štyroch autách. Dve dodávky našli vyhorené v neďalekom lese.

Ide o poslednú z veľkých lúpeží šperkov vo Francúzsku za posledné roky. V novembri dvaja ozbrojení muži vykradli zlatníctvo Cartier v turistickej oblasti Paríža, následne utiekli pred políciou cez Seinu, vzali rukojemníkov a nakoniec sa vzdali. V Cannes došlo v roku 2013 až k dvom veľkým lúpežiam.

V prvom prípade zmizli z hotela Carlton International šperky asi za 40 miliónov eur, v druhom prípade lupiči vykradli na rovnakej promenáde luxusné hodinárstvo. Najväčšia lúpež šperkov sa však odohrala v parížskom klenotníctve Harry Winston v roku 2008, odkiaľ si štyria lupiči odniesli šperky za vyše 80 miliónov eur.

Diaľnica
Foto: GoogleMaps

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom