Na Hip Hop Kemp zavíta aj americký spevák Cee Lo Green

Cee Lo Green
Foto: SITA,AP

BRATISLAVA 2. mája (WEBNOVINY) – Na 13. ročníku festivalu Hip Hop Kemp, ktorý sa bude konať 21. až 23. augusta vo Festivalparku v Hradci Králové, vystúpi ako headliner americký spevák, rapper a producent Cee Lo Green.

Jeho koncert sa uskutoční vo štvrtok 21. augusta. Na oficiálnej webstránke podujatia to oznámili organizátori, ktorí už predtým potvrdili účasť interpretov ako The Pharcyde, Dilated Peoples, Onyx, Skyzoo, Torae, Black Moon, Black Milk, Rapsody & 9th Wonder, Action Bronson, Ugly Heroes, Samy Deluxe, DJ Static, Prago Union, Kontrafakt, PSH, Strapo alebo 4D. Vstupenky na festival stoja v predpredaji 1 300 českých korún (v prepočte 47,35 eura).

Video: Cee Lo Green – Forget You

Tridsaťdeväťročný Cee Lo Green, vlastným menom Thomas DeCarlo Callaway, začínal v skupine Goodie Mob. Tá vznikla v roku 1991 v Atlante a okrem Greena ju tvoria Big Gipp, Khujo a T-Mo. Debutovali v roku 1995 nahrávkou Soul Food, po ktorej nasledovali albumy Still Standing (1998) a World Party (1999).

Po vydaní posledného spomínaného albumu však Green skupinu opustil, aby sa venoval sólovej kariére. Svoj prvý album s názvom Cee-Lo Green And His Perfect Imperfections vydal v roku 2002, nasledovali Cee-Lo Green… Is The Soul Machine (2004), The Lady Killer (2010) a vianočný Cee Lo’s Magic Moment (2012).

Spevák je okrem toho aj členom formácie Gnarls Barkley, s ktorou vydal štúdiovky St. Elsewhere (2006) a The Odd Couple (2008). Goodie Mob oznámili návrat v pôvodnom zložení v novembri 2007 a vlani v auguste vydali nový album s názvom Age Against The Machine (2013).

Promo Podnikám.sk Osaďanová raňajky
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Cee Lo GreenCee-Lo Green