Na hokejové finále pri Eurovei očakávajú 10-tisíc fanúšikov

Fanúšikovia pred zápasom Česko -  Slovensko
Slovenskí fanúšikovia pred Hartwall Areenou pred semifinálovým zápasom Česko - Slovensko, majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2012 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 19. máj 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Hlavné mesto očakáva, že v nedeľu na Námestie Milana Rastislava Štefánika pri obchodnom centre Eurovea príde približne 10-tisíc hokejových fanúšikov, aby podporili slovenský tím v rozhodujúcom dueli o zlato na majstrovstvách sveta v Helsinkách.

Okrem veľkoplošnej obrazovky s rozmermi šesťkrát štyri metre budú môcť priaznivci sledovať finálový zápas medzi Slovenskou republikou a Ruskom aj na ďalších dvoch menších obrazovkách, ktoré sú umiestnené po stranách.

Fanúšikom to umožnil Slovenský zväz ľadového hokeja v spolupráci s hlavným mestom. Agentúru SITA informoval hovorca bratislavského primátora Ľubomír Andrassy.

V pondelok do Bratislavy prídu členovia slovenského hokejového tímu. Vítať ich budú na Námestí SNP, rovnako ako v roku 2002, keď slovenskí hokejisti vybojovali zlatú medailu vo švédskom Göteborgu. Hlavné mesto očakáva, že sa s reprezentačným výberom SR príde zvítať 20 až 25-tisíc fanúšikov.

Obrazom: Bratislava fandila hokejistom v boji proti Česku

Obrazom: Amfiteáter v Košiciach fandil hokejistom

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Andrassy
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia