Na hokejových MS 2011 najviac arbitrov zo SR

Rozhodca
Foto: SITA/AP

ZÜRICH 25. októbra (WEBNOVINY) – Na budúcoročnom turnaji elitnej kategórie majstrovstiev sveta v hokeji sa v Bratislave a Košiciach predstaví spolu šestnásť hlavných a rovnaký počet čiarových rozhodcov. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojej oficiálnej stránke už zverejnili aj menoslov arbitrov, ktorí budú na Slovensku dohliadať na dodržiavanie pravidiel na ľadových plochách.

Slovensko bude mať na šampionáte až štvornásobné rozhodcovské zastúpenie. Doteraz ešte nikdy nepískali na svetovom šampionáte štyria arbitri spod Tatier. Medzinárodná hokejová federácia nominovala na najvýznamnejší turnaj roka duo hlavných Vladimír Baluška a Peter Ország a dvojicu čiarových Milana Nováka a Miroslava Valacha. Všetci štyria majú za sebou už viacero významných turnajov. Ország rozhodoval na zimných olympijských hrách vo Vancouveri, kde nechýbal ani Milan Novák. Štyridsaťročný Košičan Ország má navyše za sebou aj svetové šampionáty 2008 v Kanade a 2009 vo Švajčiarsku, kde dokonca viedol finále. Bratislavčan Baluška účinkoval na MS 2009 a 2010, na poslednom v nemeckom Kolíne si tiež zapískal súboj o zlato. V Nemecku 2010 rozhodoval aj Valach.

Dvojicu hlavných arbitrov budú mať na MS aj Rusi, Česi, Švajčiari, Švédi a Fíni. Dvoch čiarových rozhodcov vyšlú okrem Slovákov Nemci a Kanaďania.

Nominácia rozhodcov na turnaj elitnej kategórie MS 2011 (Bratislava, Košice, 29. apríla – 15. mája 2011):

Hlavní rozhodcovia: Vladimír Baluška, Peter Ország (obaja SR), Konstantin Olenin, Viačeslav Bulanov (obaja Rus.), Antonín Jeřábek, Vladimír Šindler (obaja ČR), Brent Reiber, Danny Kurmann (obaja Švajč.), Christer Larking, Sören Persson (obaja Švéd.), Sami Partanen, Jyri Rönn (obaja Fín.), Darcy Burchell (Kan.), Eduards Odinš (Lot.), Daniel Piechaczek (Nem.), Thomas Sterns (USA).

Čiaroví rozhodcovia: Milan Novák, Miroslav Valach (obaja SR), Andre Schrader, Sirko Schulz (obaja Nem.), Chris Carlson, Kiel Murchison (obaja Kan.), Roger Arm (Švajč.), Paul Carnathan (USA), Ivan Deďuľa (Biel.), Jiří Gebauer (ČR), Manuel Hollenstein (Rak.), Matjaž Hribar (Slovin.), Anton Semionov (Est.), Sergej Šeľanin (Rus.), Jussi Terho (Fín.), Christian Tillerkvist (Švéd.).

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan NovákMiroslav ValachPeter OrszágVladimír Baluška