Na hraniciach s Nemeckom sa tvoria rozsiahle zápchy, problémy spôsobujú aj košickému U. S. Steelu

U. S. Steel Košice
Administratívna budova vo vstupnom areáli spoločnosti US Steel Košice. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

Nemecké opatrenia na hraniciach spôsobujú problémy aj spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK). Na česko-nemeckých hraniciach sa vytvárajú zápchy a kamióny čakajú aj vyše dvadsať hodín. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

„Ak sa problém urýchlene nevyrieši, hrozí, že kamionistom vyprchá platnosť testov a taktiež to, že kvôli zdržaniu sa nestihnú vrátiť. My potom nebudeme mať k dispozícii ďalšie kamióny. Vnímame snahu slovenských diplomatov a Európskej komisie situáciu riešiť avšak v konečnom dôsledku to bude závisieť od rozhodnutia nemeckej strany, či budú dodržiavať pravidlá Green Lanes,“ uviedol Bača.

Viac o téme: Koronavírus

Už počas uplynulého víkendu musela spoločnosť zareagovať a v priebehu niekoľkých hodín prispôsobila logistiku tak, že využili už vytvorené testovacie miesto v podniku aj pre kamionistov.

„Nebolo to jednoduché a hlavne nič to nemení na našom zamietavom postoji voči tomuto opatreniu zo strany Nemecka. Je totiž v rozpore so snahou využívať takzvanú green lane, alebo zelený pruh, ktorý zatiaľ umožňuje plynulé zásobovanie v rámci EÚ. Veríme, že intenzívna aktivita vlády a stanoviská zamestnávateľov napomôžu dosiahnuť pôvodný stav a zelený pruh bude fungovať ďalej,“ dodal Bača.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Bača
Firmy a inštitúcie U.S. Steel