Na internete sa objavila nezverejnená pieseň Boba Dylana

Dylan
Americký hudobník Bob Dylan. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Fanúšikovia a fanúšičky amerického hudobníka Boba Dylana si môžu vypočuť doteraz nezverejnenú skladbu Dress It Up, Better Have It All. Pieseň sa bude nachádzať na očakávanej novinke The Basement Tapes Complete: The Bootleg Series Vol. 11, ktorú plánuje 73-ročný spevák vydať 4. novembra.

Šesťdisková kompilácia ponúkne 138 skladieb nahraných v roku 1967. S Dylanom na nich spolupracovali Rick Danko, Garth Hudson, Richard Manuel, Robbie Robertson a Levon Helm, ktorí sa neskôr preslávili v už nefungujúcej formácii The Band.

V rovnaký deň vyjde aj dvojdisková edícia novinky The Basement Tapes Raw: The Bootleg Series Vol. 11, ktorú hudobník ponúkne aj na troch vinyloch.

Video: Bob Dylan – Tangled Up In Blue
Bob Dylan

, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, sa narodil 24. mája 1941 v meste Duluth v štáte Minnesota. Prvú kapelu založil už na strednej škole. V roku 1962 vydal prvý, eponymný album, pričom v súčasnosti má na konte 35 radových štúdiových nahrávok.

Zatiaľ posledná s názvom Tempest vyšla predvlani v septembri. Vydal tiež množstvo živákov či kompilácií. Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad Blowin‘ In The Wind, The Times They Are A-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Tangled Up In Blue, Knockin‘ On Heaven’s Door, Mr. Tambourine Man či Just Like A Woman. V roku 1988 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, o tri roky neskôr si prevzal Grammy za celoživotný prínos.

V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). Americký dvojtýždenník Rolling Stone zaradil jeho hit Like A Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.bobdylan.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob Dylan