Na Jurča sa po zisku Calderovho pohára sypú pochvaly, pre Nečasa bol veľkým povzbudením

Tomáš Jurčo
Slovenský útočník Tomáš Jurčo v drese Charlotte Checkers. Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Na slovenského hokejistu Tomáša Jurča sa po zisku Calderovho pohára sypú pochvaly zo všetkých strán. A to nielen preto, že 18 bodmi (7+11) výrazne prispel k celkovému triumfu svojho tímu Charlotte Checkers (farma Caroliny Hurricanes) a stal sa tretím najproduktívnejším hráčom v play-off AHL.

Slovenský krídelník s bohatými skúsenosťami aj z NHL počas uplynulej sezóny výrazne pomáhal k lepším výkonom českému spoluhráčovi Martinovi Nečasovi. Túto skutočnosť vyzdvihol aj otec 20-ročného českého hokejistu Martin Nečas st.

Česko-slovenský pakt fungoval od začiatku

Po hokejovej stránke bol Jurčo pre Martina veľké povzbudenie. Najmä na začiatku sezóny si hráči v Charlotte ani poriadne neprihrali, každý ako chrt hrabal pre seba, lebo chcel ísť do NHL. Až ku koncu sezóny s vidinou tímového úspechu začali hrať kolektívne. Martin sa mohol spoľahnúť na Jurča, že mu posunie puk, spoločne si zakombinujú. Okrem toho mimo ľadu zašli na večeru či zabaviť sa,“ uviedol Nečas st. pre portál idnes.cz.

Nečas je na svoj vek už zrelý hokejista. A ja som na ľade pre neho,“ citoval Jurča nedávno portál NHL.

Nečas počas sezóny definitívne pookrial po príchode Jurča do tímu Charlotte. „Slovenský ´parťák´ dorazil k tímu až na konci januára, ale česko-slovenský federálny pakt začal fungovať takmer okamžite,“ napísal portál idnes.cz.

Nečasovi gratuloval aj Staal

Nečas st. pridal aj zaujímavosť, že po zisku Calder Cupu jeho synovi gratuloval aj elitný center Caroliny Hurricanes Jordan Staal. Odkázal mu, že keď sa mu tak darí, bude logické, aby v budúcej sezóne získal Stanley Cup s Carolinou.

Pre Martina je super, že mu taký ´mazák´ ako Jordan Staal napíše a že ho rešpektuje,“ dodal Nečas st.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin NečasTomáš Jurčo