Na južnom Slovensku chytili skupinu ozbrojených dílerov drog

Kokaín, drogy, šňupať
Foto: www.city-data.com

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil päť osôb z drogovej trestnej činnosti, pričom štyria z nich sú už vo väzbe.

V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Skupina páchateľov obchodovala s drogami v Nitrianskom kraji, hlavne v okresoch Levice a Nové Zámky. Podľa polície nakupovali a ďalej predávali marihuanu a pervitín dílerom aj konečným užívateľom.

Polícia preto zorganizovala protidrogovú akciu vo viacerých obciach na juhu Slovenska (Čata, Kuraľany, Hronovce, Zalaba a Kamenín).

Počas nej policajti zaistili kompletné laboratórium na výrobu metamfetamínu, prekurzory určené na výrobu drog, desiatky gramov marihuany a 8,5 kg pervitínu. Okrem drog polícia zaistila aj dve pištole, hlaveň, samopal, pušku a brokovú kozlicu, zásobníky a stovky nábojov rôzneho kalibru.

Drogami a zbraňami sa to však pri obhliadkach zďaleka neskončilo. Polícia zaistila tiež prostriedky na falšovanie dokumentov, výrobu falošných občianskych a vodičských preukazov, rôzne faktúry, výpočtovú a mobilnú techniku, ale aj peniaze.

Obvinení sú 33-ročný Peter K., 39-ročný Štefan J., 32-ročný Gabriel B., 32-ročný Jozef T. a 27-ročná Timea B. a to z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi.

Na východnom Slovensku polícia odhalila najväčšie drogové laboratórium v strednej Európe. Viac sa dočítate V TOMTO ČLÁNKU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom