Na Kamčatke sa triasla zem, najsilnejšie s magnitúdu 6,1

Prírodné divy sveta
Putoransky, štátna národná rezervácia, Rusko Foto: www.budgettravel.com

MOSKVA 21. mája (WEBNOVINY) – Ruský polostrov Kamčatka v utorok zasiahlo viacero silných zemetrasení, ktoré si podľa dostupných informácií nevyžiadali žiadne škody alebo zranenia.

Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov (USGS), ktorý mapuje zemetrasenia vo všetkých častiach sveta, zaznamenal v oblasti pri juhovýchodnom pobreží tri podmorské otrasy s magnitúdou 6,0.

Prvý z nich seizmológovia zachytili o 12:55 miestneho času (3:55 SELČ) približne 140 kilometrov juhovýchodne od mesta Petropavlovsk-Kamčatskij, viacero slabších zemetrasení však otriaslo rovnakou oblasťou aj v predošlých hodinách.

Geofyzikálny ústav Ruskej akadémie vied na svojej internetovej stránke uviedol, že najsilnejšie zo zemetrasení dosiahlo magnitúdu 6,1.

Oblastná pobočka ruského ministerstva pre mimoriadne situácie vydalo vyhlásenie, podľa ktorého z Kamčatky nehlásili žiadne škody alebo zranenia, pričom nehrozilo, že by otrasy vyvolali vlny tsunami.

Kamčatka leží v pásme vysokej seizmickej aktivity, ktoré obklopuje celý Tichý oceán a medzi geológmi sa pre neho vžilo označenie Ohnivý kruh.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom