Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú

Novel coronavirus 2019 nCoV pcr diagnostics kit. This is RT PCR kit to detect presence of 2019 nCoV or covid19 virus in clinical specimens. In vitro diagnostic test based on real time PCR technology
Foto: Getty Images

Na španielskych Kanárskych ostrovoch plánujú tento týždeň schváliť zákon požadujúci negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 od všetkých turistov, ktorí chcú navštíviť súostrovie nachádzajúce sa pri severozápadnom pobreží Afriky.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenie bude platiť pre Španielov aj turistov

Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres tvrdí, že opatrenie sa bude vzťahovať na Španielov aj zahraničných návštevníkov. V Španielsku prudko stúpa počet nových infikovaných, s výnimkou Kanárskych ostrovov, ktoré sú obľúbenou turistickou destináciou.

Torres poznamenal, že právny predpis začali pripravovať ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo a Nemecko nedávno zrušili cestovné obmedzenia na Kanárske ostrovy. Práve občania týchto dvoch štátov tvoria viac ako polovicu z ročného počtu zhruba 13 miliónov návštevníkov tohto súostrovia.

Bez negatívneho testu ani na krok

Ubytovacie zariadenia neposkytnú nocľah žiadnemu turistovi, ktorý sa nepreukáže certifikovaným dokladom potvrdzujúcim negatívny výsledok testu 48 až 72 hodín pred príchodom.

Úrady na Kanárskych ostrovoch dosiaľ oficiálne zaznamenali takmer 17-tisíc prípadov koronavírusu a 272 úmrtí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ángel Víctor Torres