Kúpalisko v Podhájskej uzavreli, zasahovala tam polícia (foto+video)

Kúpalisko Podhájska, polícia
  • aktualizované 20. augusta 20:53

Na kúpalisku v Podhájskej zasahovala polícia. Prebiehajúce vyšetrovacie úkony sa týkali podozrenia z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu.

Závažné znečisťovanie životného prostredia

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s vydanými povoleniami.

Súčasne je zamerané aj na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku.

Akcia prameň prebieha od stredajšieho večera

Ako uviedol Slivka, akcia Prameň prebiehala už od stredajšieho neskorého večera. Policajní špecialisti na environmentálnu kriminalitu spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami zabezpečovali dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Bližšie informácie o prebiehajúcej akcii polícia z taktických dôvodov nebude konkretizovať. Upozornila však, že objekt kúpaliska v obci Podhájska bol pre verejnosť uzavretý až do ukončenia vyšetrovacích úkonov.

Polícia vyšetrovala v spolupráci so Slovenskou inšpekciou životného prostredia dlhodobé porušovanie právnych predpisov týkajúcich sa používania geotermálnej vody. „Spoločná činnosť potvrdila, že subjekty, ktoré mali v tejto oblasti vykonávať kontrolu, zlyhali a to viedlo k zistenému protiprávnemu stavu,“ informoval Slivka.

Kúpalisko Podhájska, polícia
Kúpalisko Podhájska, polícia
Kúpalisko Podhájska, polícia
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Slivka
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SRSIŽP Slovenská inšpekcia životného prostredia