Na ľade v Pittsburghu počas prvého finále NHL pristál na ľade mŕtvy sumec

Chris Kunitz, Sidney Crosby, Justin Schultz, Ian Cole
Nezvyčajný prípad hodenia mŕtvej ryby na ľad musela riešiť polícia počas úvodného súboja finále play-off NHL medzi hokejistami Pittsburghu a Nashvillu. Pittsburgh, 29. máj 2017. Foto: SITA/AP.

PITTSBURGH 31. mája (WebNoviny.sk) – Nezvyčajný prípad hodenia mŕtvej ryby na ľad musela riešiť polícia počas úvodného súboja finále play-off NHL medzi hokejistami Pittsburghu a Nashvillu.

Waddell nemal problém s priznaním

Vzápätí zadržala 36-ročného Jacoba Waddella, ktorý sám seba označil za „hlúpeho neokrôchanca so zlým nápadom“, a vyhostila ho z dejiska hokejového finále. Obvinili ho z neslušného správania na verejnosti, kde prostredníctvom istého nástroja, v tomto prípade mŕtvej ryby, narušil priebeh verejného podujatia.

Rodák z Tennessee Waddell nemal problém s priznaním. Rozhlasovej stanici WGFX-FM povedal, že s touto myšlienkou prišiel pred cestou na výlet za príbuznými v Ohiu. „Vravel som si, nebolo by to úžasné, keby som hodil sumca na ľad počas rozbehnutej hry?“ povedal Wadell.

V Detroite hádžu na ľad chobotnice

Starostka mesta Nashville Megan Barryová vydala vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že akékoľvek obvinenia za hodenie ryby na ľad by mali byť zamietnuté. Prvý muž radnice Pittsburghu William Peduto navrhuje čosi iné: „Trestom by mohla byť verejnoprospešná činnosť, napríklad čistenie rýb vo Wholey´s, najväčšom supermarkete s predajom rýb v našom meste.“

Hádzanie predmetov na ľad v zápasoch NHL má dlhodobú tradíciu. Je však spojená najmä s dosiahnutím hetriku niektorého z hráčov, na čo diváci zvyknú reagovať spontánnym zahádzaním ľadu pokrývkami hlavy – väčšinou čiapkami s klubovým logom či špeciálnym nápisom „hat trick“. V Detroite sa svojho času ujala tradícia hádzania chobotníc počas víťazných zápasov play-off.

Pittsburgh vďaka vysokej streleckej efektivite vyhral prvý zápas finálovej série 5:3. Druhý súboj je v stredu opäť na ľade PPG Paints Areny v Pittsburghu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nashville PredatorsPittsburgh Penguins