Na letiskovej toalete našli opustenú čivavu, majiteľka bola obeťou domáceho násilia

Čivava
Foto: ilustračné, thinstockphotos.com

BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Na dámskej toalete na letisku v Las Vegas našli tento týždeň netradičnú batožinu. Nachádzalo sa v nej trojmesačné mláďa čivavy a priložený ručne písaný list, v ktorom bývalá majiteľka psa vysvetľovala, prečo sa svojho domáceho miláčika rozhodla vzdať.

Psíka našiel na toalete zamestnanec letiska a po preštudovaní listu ho odniesol do najbližšieho útulku, kde sa ho okamžite ujali veterinári.

„Ahoj, ja som Chewy,“ začína sa dojímavý odkaz písaný bývalou majiteľkou. „Moja panička žila vo vzťahu, v ktorom zažívala týranie. Ale nemôže ma zobrať so sebou do lietadla,“ píše sa v liste. Jeho pisateľka okrem iného uvádza, že jej bývalý partner bil nielen ju, ale aj psie mláďa.

„Môj bývalý priateľ udrel aj psíka, keď sme sa bili. Má na hlave veľkú hrču a možno bude potrebovať vyšetrenie veterinára,“ napísala utekajúca obeť domáceho násilia.

„Áno, mal na hlave hrču, ale do 24 hodín bola preč. Je spokojný a zdravý a je oňho dobre postarané,“ cituje BBC zamestnanca útulku, kde sa Chewyho ujali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom