Na letisku v Prahe chytili pašeráka kokaínu, 76-ročný muž mal v batohu dvojité dno

letisko, kontrola
Foto: ilustračné, Getty Images

PRAHA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Sedemdesiatšesťročného muža z Českej republiky, ktorý prevážal viac než dva kilogramy kokaínu, zadržali pražskí colníci na letisku Václava Havla v Prahe. Senior drogy pašoval na trase Sao Paulo – Lisabon – Praha.

Colníci objavili kontraband pri bežnej kontrole batožiny cestujúcich. Pašerákovu batožinu najprv podrobili kontrole röntgenom. Záujem colníkov vzbudilo podozrenie na dvojité dno v čiernom látkovom batohu,“ informovala hovorkyňa colníkov Šárka Miškovská.

Následný test na prítomnosť drog potvrdil prítomnosť kokaínu. Colníci preto seniorov batoh rozobrali a vo dvoch tajných schránkach v ňom našli 2101,8 gramu drogy vrátane obalu.

Či bola droga určená pre tuzemský trh, alebo mala pokračovať ďalej do zahraničia, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ oznámila Miškovská s tým, že colníci odovzdali seniora Národnej protidrogovej centrále. Muž je teraz podozrivý z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi, uvádza portál iDNES.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom