Na Liptov prišla zimná sezóna, na Chopku rozsvietia stromček

Stromcek
Foto: ctgop.org

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 29. novembra (WEBNOVINY) – Zimnú sezónu na Liptove otvoria v piatok rozsvietením vianočného stromčeka na Chopku.

„Po predchádzajúcich úspešných sezónach čakáme najúspešnejšiu zimu v histórii lyžovania na Slovensku a verím, že naše plány nám počasie neprekazí. To je momentálne jediný faktor, ktorý nevieme ovplyvniť,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Alexander Slafkovský.

Zimnú sezónu symbolicky otvoria zástupcovia stredísk, miest a obcí Liptova a Horehronia v typickom oblečení. Na správne ozdobovanie stromčeka vo vyhliadkovej reštaurácii v nadmorskej výške 2004 metrov dohliadne v kostýme Mikuláša slovenský mím Miroslav Kasprzyk.

Zdobiť sa bude tradične perníkmi, na ktorých budú názvy horehronských a liptovských stredísk, miest a obcí. Chýbať nebude modlitba a požehnanie zimnej sezóny farármi z oboch strán Chopka.

„Stromček je symbolom adventu a Vianoc, pri stromčeku sa väčšinou schádzajú rodiny, priatelia a známi a je to pre nich niečo výnimočné. Chceme, aby to tak bolo pri každej návšteve Liptova a aby si od nás návštevníci odnášali vždy len tie najlepšie pocity a zážitky,“ povedala riaditeľka organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková.

Nové prepojenie severnej a južnej strany Chopka lanovkami ponúkne turistom nové možnosti. „Lyžiari aj dovolenkári ušetria množstvo času a peňazí. Okrem toho si môžu vybrať, na ktorej strane kopca chcú tráviť čas bez akýchkoľvek obmedzení. Spojenie oboch častí zatraktívnilo celý región a verím, že oživovanie cestovného ruchu na juhu Chopka bude pokračovať,“ povedal riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Nízke Tatry Juh Milan Gemzický.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander Slafkovský