Na Madagaskare platí zákaz vychádzania, dôvodom sú Európania

Ľudská fakľa v Tibete
Agentúry zverejnili v utorok šokujúcu snímku z Tibetu. Skupina aktivistov, ktorí vystupujú pod názvom Študenti za slobodný Tibet (APTN) , poskytla zahraničným médiám video z protestného upálenia sa mnícha na ulici v Tawu v tibetskej provincii Ganzi. Foto: SITA/AP Photo/Students For A Free Tibet

NOSY BE 5. októbra (WEBNOVINY) – Vláda na Madagaskare zaviedla v piatok zákaz nočného vychádzania po tom, čo tam nahnevaný dav upálil dvoch Európanov. Tých podozrieval zo zabitia miestneho chlapca, ktorý sa podľa úradov možno utopil.

Vláda zatiaľ nezverejnila príčinu úmrtia osemročného chlapca, nariadila však obyvateľom ostrova Nosy Be ostať od 21:00 do 04:00 doma a uviedla, že bude systematicky kontrolovať doklady všetkých cudzincov v krajine.

Telo chlapca našli na obľúbenej pláži Ambatoloaka. Bolo mokré, avšak chýbali mu aj orgány. Dav pripísal jeho vraždu Francúzovi a Talianovi, ktorých obvinil z obchodovania s orgánmi.

Oboch preto verejne upálil a zlynčoval tiež jedného miestneho muža. Polícia v súvislosti v incidentom v piatok zatkla 14 ľudí. Otec chlapca uviedol, že zmizol pred týždňom. Prípad je predmetom vyšetrovania.

Kriminalita na Madagaskare stúpla po tom, čo sa prezident Andry Rajoelina pred vyše štyrmi rokmi prostredníctvom puču ujal moci a uvrhol krajinu do politického chaosu, v dôsledku čoho mu hlavní darcovia zastavili pomoc. V súčasnosti žije na ostrove 80 percent domácností pod hranicou chudoby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom