Na Madagaskare upálili dvoch Európanov pre obchod s orgánmi

Ľudská fakľa v Tibete
Agentúry zverejnili v utorok šokujúcu snímku z Tibetu. Skupina aktivistov, ktorí vystupujú pod názvom Študenti za slobodný Tibet (APTN) , poskytla zahraničným médiám video z protestného upálenia sa mnícha na ulici v Tawu v tibetskej provincii Ganzi. Foto: SITA/AP Photo/Students For A Free Tibet

PARÍŽ/ANTANANARIVO 4. októbra (WEBNOVINY) – Dav ľudí na turistickom ostrove Madagaskar upálil dvoch Európanov a zlynčoval jedného miestneho muža, ktorých podozrieval z obchodovania s orgánmi.

Stalo sa tak po tom, čo na pláži našli mŕtve dieťa, informovala polícia. Európanov prenasledovali a zabili obyvatelia ostrova Nosy Be, jedného z turistických centier ostrovného štátu v indickom oceáne.

„Podozrievali ich z obchodovania s orgánmi. Zdá sa, že jeden z cudzincov sa pred miestnymi priznal, keď našli telo dieťaťa,“ povedal policajný šéf Desire Johnson Rakotondratsima a dodal, že bezpečnostné sily prišli príliš neskoro.

Jeden z dvoch mŕtvych Európanov bol Francúz, druhý mal taliansky pas. Francúzske ministerstvo vnútra uviedlo, že telo dieťaťa našli bez orgánov. Svojich 700 občanov na ostrove vyzvalo, aby necestovali po krajine a tým, čo cestu na ostrov plánujú, ju odporučilo odložiť. Prípad je predmetom vyšetrovania.

Kriminalita na Madagaskare stúpla po tom, čo sa prezident Andry Rajoelina pred vyše štyrmi rokmi prostredníctvom puču ujal moci a uvrhol krajinu do politického chaosu, v dôsledku čoho mu hlavní darcovia zastavili pomoc. V súčasnosti žije na ostrove 80 percent domácností pod hranicou chudoby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom