Na majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike ide osem Slovákov na čele s Petrom Saganom

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 1. augusta (WebNoviny.sk) – Osem športovcov figuruje v nominácii Slovenska na majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike, ktoré sa uskutočnia v dňoch 5.- 12. augusta v škótskom Glasgowe na Britských ostrovoch.

Čanecký si vyskúša aj časovku

Lídrom tímu bude Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), ktorý sa pokúsi pridať druhý titul európskeho šampióna v pretekoch s hromadným štartom. Víťaznú premiéru na ME zažil pred dvoma rokmi na šampionáte vo francúzskom Plumelci.

Ďalších päť mužov v slovenskej výpravy tvoria: Marek Čanecký, Patrik Tybor, Martin Mahďar (všetci Dukla Banská Bystrica), Ľuboš Malovec (CK Spartak Tlmače) a Róbert Málik (CK Příbram Fany Gastro). Všetci sa predstavia v pretekoch s hromadným štartom na záver ME 12. augusta, Čanecký si vyskúša aj časovku 8. augusta.

Ženské preteky sú 5. augusta

Ženské duo zo Slovenska tvoria Tatiana Jaseková (BikePro Sport cyklistický tím) a Tereza Medveďová (Bepink). Prvá menovaná je úradujúca majsterka Slovenska v časovke a druhá zasa v pretekoch s hromadným štartom. Ženské preteky s hromadným štartom odjazdia 5. augusta, časovka príde na rad o tri dni neskôr.

V Glasgowe sa bude súťažiť len v kategóriách mužov a žien v časovke a pretekoch s hromadným štartom. Juniori a pretekári do 23 rokov majú svoj európsky vrchol už za sebou, uskutočnil sa v polovici júla v českých mestách Brno a Zlín.

Nominácia Slovenského zväzu cyklistiky na ME 2018

  • 5.- 12. augusta (Glasgow)

MUŽI (6)

časovka: Marek Čanecký (Dukla Banská Bystrica)
preteky s hromadným štartom: Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), Marek Čanecký, Patrik Tybor, Martin Mahďar (všetci Dukla Banská Bystrica), Ľuboš Malovec (CK Spartak Tlmače) a Róbert Málik (CK Příbram Fany Gastro). Športový riaditeľ: Ján Valach.

ŽENY (2)

časovka: Tatiana Jaseková (BikePro Sport cyklistický tím)
preteky s hromadným štartom: Tatiana Jaseková (BikePro Sport cyklistický tím), Tereza Medveďová (Bepink).

Program v Glasgowe

5. augusta: preteky žien s hromadným štartom (13.30 h)
8. augusta: časovka žien (10.00), časovka mužov (14.00 h)
12. augusta: preteky mužov s hromadným štartom (11.30 h)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ValachĽuboš MalovecMarek ČaneckýPatrik TyborPeter SaganTereza Medveďová