Na míting do Dubnice prídu aj dvaja olympijskí víťazi

Tomasz Majewski
Tomasz Majewski Foto: SITA/AP

DUBNICA 7. augusta (WEBNOVINY) – Na jubilejnom 10. ročníku atletického mítingu Atletický most v Dubnici nad Váhom sa predstavia aj dvaja čerství olympijskí víťazi z Londýna.

Svoju účasť na podujatí, ktoré sa uskutoční 26. augusta od 15.15 h, potvrdili maďarský kladivár Krisztián Pars a poľský guliar Tomasz Majewski. V oboch disciplínach pôjde o odvetu za olympijské finále z Londýna.

Poliak Tomasz Majewski sa vo vrhu guľou ako čerstvý dvojnásobný šampión stretne s rekordérom mítingu Američanom Christianom Cantwellom, ktorý skončil na OH štvrtý.

V hode kladivom nastúpi Krisztián Pars proti Poliakovi Pawlovi Fajdekovi, ktorý napriek dlhým hodom neuspel v kvalifikácii (prešľapy) a chce dokázať, že patrí medzi najlepších na svete.

V poradí 10. ročník mítingu bude aj Memoriálom Zdeňka Hrbáčka. Na mítingu European Athletics Classic sa o prvý čas pod 10 sekúnd na Slovensku v behu na 100 m sa pokúsi aj majster Trinidadu Keston Bledman, ktorý sa v tomto roku zlepšil už na 9,86 s a na OH bol deviaty. Už skôr potvrdili v šprinte aj štart halového majstra USA Mika Rodgersa.

Na 800 m sa predstaví halový majster sveta Mohamed Aman z Etiópie, v oštepe európsky šampión z Helsínk Vítězslav Veselý, v ženskej výške majsterka USA a halová svetová šampiónka 2012 Chaunte Loweová.

Slovenskými esami na Atletickom moste 2012 budú Martina Hrašnová a Marcel Lomnický v kladive, Lucia Klocová na 1500 m, Jozef Repčík na 800 m. Vstupenky sa už predávajú prostredníctvom siete Tiposticket, na hlavnú tribúnu stoja 8 eur, na ďalšie miesta 3 eurá, deti a mládež do 18 rokov majú vstup zdarma.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RepčíkLucia KlocováMarcel LomnickýMartina Hrašnová