Na módnej šou nechýbala ani Zlatovláska

Orange Fashion v Bratislave
Moderátorka večera Tamara Heribanová v modeli šiat, ktorého výťažok z predaja bude určený na charitatívne účely počas módnej prehliadky Orange Fashion. Bratislava, 5. december 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) – V prerobených priestoroch Umelecko-dekoračných dielní SND v Bratislave sa v pondelok večer konal 8. ročník podujatia Orange Fashion.

Na módnej prehliadke známi slovenskí návrhári predviedli okrem večerných rób i Šaty zo srdca. Výťažok z dražby červených šiat šiestich dizajnérov poputuje do Detského kardiocentra v Bratislave.

Orange Fashion býva spravidla ochutnávkou módy, ktorá sa objaví začiatkom januára na prestížnom Plese v opere. Svoje kolekcie spoločenských šiat predviedli Marcel Holubec, Jana Gavalcová, Lenka Sršňová, Boris Hanečka spolu s Hanou Převrátilovou a česká návrhárka Denisa Nová.

Kontrast a hravosť

Línia Marcela Holubca bola plná kontrastov. Anjelské róby s nežnými detailmi holubíc striedali dynamické šaty v temných odtieňoch čiernej, doplnené modernými flitrami. Najodvážnejšou návrhárkou na prehliadkovom móle bola Lenka Sršňová. Autorka zostala verná svojmu mladistvému štýlu a jej modely boli hravé, svieže a originálne.

Inšpirácia z rozprávok

Každé z večerných šiat boli inšpirované rozprávkovou princeznou. Na móle nechýbala Srdcová kráľovná, Zlatovláska či Kráska a zviera s vtipným detailom – drakom okolo krku, ktorý vytvoril unikátnu alternatívu elegantného šálu.
Orange Fashion v Bratislave
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Jana Gavalcová a Boris Hanečka s Hanou Převrátilovou predviedli krásne večerné modely, ktoré inšpirovali prítomné dámy pri ich výbere plesových šiat na nadchádzajúcu sezónu.

Záver programu venovali organizátori špeciálnej kolekcii Šaty zo srdca, v ktorej známe slovenské osobnosti predviedli šesť exkluzívnych modelov večerných šiat.

Originálne modely, ktoré sú predmetom verejnej internetovej dražby, spájala červená farba a dobrý úmysel. Výťažok z aukcie šiat poputuje na pomoc detským pacientom trpiacim vrodenými alebo získanými srdcovými chybami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris HanečkaLenka Sršňová