Na MS hrajú na želanie, slovenským hokejistom Nech Bože dá

Kanada - Slovensko
Radosť slovenských fanúšikov po strelení prvého slovenského gólu počas zápasu Kanada - Slovensko základnej skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2014 v Minsku. Bielorusko, Minsk, 10. máj 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

MINSK 15. mája (WEBNOVINY) – „Nech Bože dá, nech Bože dá.“ Ozýva sa Čižovka Arenou po každom góle slovenského tímu. Slováci sa tak aspoň trochu cítia, akoby hrali na domácom ľade. Náš tím však nie je v Minsku jediný, ktorému zahrajú po góle pesničku na želanie, pretože pred začiatkom svetového šampionátu si jednotlivé tímy vybrali svoju skladbu.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Podobnú možnosť mali reprezentácie napríklad aj na MS 2012 v Helsinkách. Hartwall Arenou zneli klasické gólové skladby známe aj z kanadsko-americkej NHL. Kanaďania si vtedy vybrali známe „Woohoooo“ od anglickej skupiny Blur, Američania vsadili na úryvok zo skladby Chelsea Dagger „da-da-do, da-da-do, da-da-da-da-da-do, da-da-da-do“ od škótskej skupiny The Frattelis a Francúzi si zvolili nemeckú formáciu Zombie Nation a ich hit Kernkraft 400.

Ktorá gólová skladba v Čižovka Arene sa Vám najviac páči?

V „slovenskej“ A-skupine na tohtoročnom svetovom šampionáte dali tímy väčšinou prednosť interpretom z vlastnej krajiny. Okrem „nech Bože dá“ tak v Čižovka Arene počuť aj „Heia Norge“ v podaní nórskych fanúšikov či skupinu Kabát. Taliani oficiálnemu dídžejovi skladbu neodovzdali.

Nórsko
Kanada
Česko
Dánsko
Švédsko
Obrazom: Fanúšikov na MS zabávajú aj sexi roztlieskavačky
Francúzsko
Slovensko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom