Na niektorých horských priechodoch je utlačený sneh, cestári upozorňujú aj na poľadovicu

Sneh, cesta
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého, utlačeného až zľadovateného snehu hrúbky 1-3 cm, miestami, najmä na cestách nižších kategórií do 4-5 cm.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na horských priechodoch (HP) Vrchslatina, Podspády, Huty, Vernár, Súľová, Grajnár, Donovaly, Čertovica, Besník, Zbojská, Šturec, Látky-Prašivá, Fačkov, Chorepa je na vozovke miestami kašovitý alebo utlačený sneh 1-3 cm, na HP Dobšiná je čerstvý sneh 2 cm. Na HP Cukmantel a Herlianske sedlo je utlačený sneh 4-5 cm.

Upozornenie pre vodičov

POZOR! Poľadovica na úseku cesty II/527 Veľký Krtíš – Dačov a na cestách III. triedy v okolí Veľkého Krtíša a Čeboviec. Na cestách III/1146 Skalica-Radošovce, III/1123 Koválovec, II/590 Holíč- Šaštín-Stráže, III/1136 Radimov Štefanov sa tvoria snehové jazyky a záveje.

Dohľadnosť do 100 m je v lokalitách Čertovica, Budimír, Štós a do 200 m v okolí Šturca. Zľadovatený sneh hrúbky 1-3 cm je na ceste II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. triedy v lokalitách Bytča, Makov, Stakčín, Turčianske Teplice, Belá, Martin, Rajec, Budatín, Levoča, Púchov, Svidník, Žilina.

Snehové reťaze sú potrebné pre všetky vozidlá na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá. Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody: HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.

Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom