Na novinke Queens Of The Stone Age bude hosťovať Lanegan

Queens of the stone age
Queens Of The Stone Age Foto: facebook.com

BRATISLAVA 29. januára (WEBNOVINY) – Na novom albume americkej rockovej formácie Queens Of The Stone Age (QOTSA) bude hosťovať aj hudobník Mark Lanegan. Kapela o tom informovala na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

Dorazil Lanegan Veľa toho nepovedal, no spieval dobre,“ napísala skupina v stručnom odkaze. Lanegan, ktorý sa na jeseň predstavil naživo v Bratislave, hosťoval na nahrávkach QOTSA už v minulosti. Podieľal sa na ich štúdiovkách Rated R (2000), Songs for the Deaf (2002) a Lullabies to Paralyze (2005).

Okrem Lanegana bude na novinke QOTSA hosťovať aj multiinštrumentalista Dave Grohl, ich bývalý basgitarista Nick Oliveri, frontman Scissor Sisters Jake Shears a tiež líder Nine Inch Nails Trent Reznor. Nasledovníka albumu Era Vulgaris (2007) kapela predstaví na turné po Severnej Amerike a Európe.

Vystúpi napríklad na festivaloch Reading/Leeds, Rock en Seine, Download, Pukkelpop či na Open’er Festivale. Zatiaľ nepomenovaný šiesty album skupiny by mal vyjsť na jar.

Queens Of The Stone Age sa sformovali v roku 1996 po tom, čo sa rozpadla kapela Kyuss jej lídra Josha Hommea. Ich debutovým albumom je eponymná nahrávka, ktorá vyšla v roku 1998. Po nej nasledovali spomenuté štúdiovky Rated R, Songs For The Deaf, Lullabies To Paralyze a Era Vulgaris.

Kapelu charakterizujú výrazné gitarové riffy, pričom žánrovo býva najčastejšie zaraďovaná k hard rocku, prípadne k desert rocku alebo stoner rocku. QOTSA boli už štyrikrát nominovaní na Grammy v kategórii Najlepší hardrockový výkon, no ani raz sa im nomináciu nepodarilo premeniť na cenu. Medzi najznámejšie skladby skupiny patria piesne ako No One Knows, Go with the Flow; Little Sister alebo Sick, Sick, Sick.

Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dave Grohl