Na novom albume Horkýže slíže bude hosťovať Bolek Polívka

Horkýže slíže
Foto: SITA

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská rocková formácia Horkýže slíže vydá 4. novembra nový album St. Mary Huana Ganja.

Desiata štúdiovka kapely z Nitry vyjde pri príležitosti 20. výročia vzniku formácie.

Fanúšikovia na nej nájdu aj vyše roka známy hit Mám v p… na lehátku, ktorý na YouTube zaznamenal viac ako 4,3 milióna pozretí. Kapela ani pri tejto nahrávke nezabudla na hereckého hosťa. Na novinke hosťuje 63-ročný český herec Bolek Polívka, ktorý sa podujal byť aj krstným otcom albumu.

Okrem spoločnej skladby s Bolkom Polívkom s názvom Povaľači obsahuje album aj niekoľko ďalších spoluprác. Na nahrávke hosťujú napríklad Braňo Jóbus z Karpatských Chrbátov, Whisky z kapely Slobodná Európa či Zita Rigondeaux zo skupiny BijouTerrier. Horkýže slíže predstavia pri príležitosti vydania nového albumu čerstvý videoklip, ktorý vzniká k piesni s názvom Nerob!!! O obal nahrávky St. Mary Huana Ganja sa postaral Miroslav Čirka.

Skupina Horkýže Slíže vznikla v roku 1992 v Nitre. Na konte má zatiaľ deväť štúdiových albumov – V rámci oného (1996), Vo štvorici po opici (1998), Ja chaču tebja (2000), Festival Chorobná (2001), Kýže sliz (2002), Alibaba a 40 krátkych songov (2003), Ritero Xaperle Bax (2004), Ukáž tú tvoju ZOO (2007) a 54 dole hlavou (2009). Okrem toho vydala dve kompilácie – Best uff (2001) a V dobrej viere (2011). V roku 2005 uviedla na trh živú nahrávku s príznačným názvom Živák.

Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Maštaľ; Logická hádanka; Telegram; Vlak; Brďokoky; L a G song; Kožky, perie; Baby; R’nB Soul; Bernardín; Emanuel Bacigala; Atómovy kryt; A ja sprostá; Silný refrén; Liza a Wendy či spomenutá skladba Mám v p… na lehátku.

V súčasnosti tvoria skupinu: Peter „Kuko“ Hrivňák (spev, basgitara), Marián „Sabotér“ Sabo (gitara, sprievodný spev), Juraj Štefánik (gitara, sprievodný spev) a Marek Viršík (bicie nástroje, sprievodný spev). Agentúru SITA informovala Renáta Tomášová z vydavateľstva EMI Slovak Republic.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bolek Polívka