Na odsúdeného Okoličányho bol vydaný európsky aj medzinárodný zatykač

Róbert Okoličány
Róbert Okoličány. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Sudca Špecializovaného trestného súdu vydal v piatok európsky aj medzinárodný zatýkací rozkaz na odsúdeného Róberta Okoličányho. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd vydal aj európsky zatýkací rozkaz na odsúdeného Jozefa Leška.

Najvyšší súd SR potvrdil 11. apríla doživotný trest pre šéfa východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho. Jeho a ďalších členov skupiny uznal súd za vinných z viacerých skutkov vrátane zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, niekoľkých vrážd, násilných útokov, vydierania, nedovoleného ozbrojovania alebo krádeží áut.

Doživotné tresty dostali aj členovia skupiny Róbert Nigut a Jaroslav Potučko. Obžalovaní boli v tomto prípade stíhaní na slobode. Róbert Nigut je zase dlhodobo na úteku. Viacerých členov skupiny vrátane Potučka sa polícii už podarilo doručiť do výkonu trestu. Samotný Okoličány do väzenia nenastúpil a polícia po ňom pátra. Rovnako sa nástupu na výkon trestu vyhýba aj Jozef Leško. Ten si má vo väzení odpykať 24 a pol roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert NigutRóbert Okoličány