Na Open Jazz Feste vystúpi aj speváčka Sheila E.

Sheila E.
Foto: blogs.citypages.com

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Na Open Jazz Feste, ktorý sa bude konať 18. a 19. júla v areáli Zelená voda v Novom Meste nad Váhom, vystúpi aj americká bubeníčka a speváčka Sheila E.. Päťdesiatšesťročná rodáčka z kalifornského Oaklandu sa predstaví v druhý deň podujatia.

Sheila E., celým menom Sheila Escovedo, vydala debutovú nahrávku Sheila E. In The Glamorous Life v roku 1984. Na albume sa podieľal napríklad legendárny Prince, s ktorým hudobníčka spolupracovala aj neskôr. Na konte má tiež nahrávky Romance 1600 (1985), Sheila E. (1987), Sex Cymbal (1991) či Sheila E ICON (2013) a spolupráce s interpretmi ako Ringo Starr, Beyoncé, Jennifer Lopez, Kanye West či Lionel Richie.

Organizátori Open Jazz Festu zverejnili aj ďalšieho potvrdeného interpreta, ktorým je formácia V4 European Quintet. V tomto zoskupení pôsobia český saxofonista Ondřej Štveráček známy napríklad z orchestru Gustava Broma, ďalej Poliak Piotr Wojtasik (trúbka), s ktorým spolupracoval napríklad uznávaný americký saxofonista Billy Harper, Maďar Kálmán Oláh má v kapele na starosti klávesy, Slovák Marián Ševčík pôsobiaci aj v Milo Suchomel Quartete predvedie bubenícky talent a kontrabasistom je člen Ondřej Štveráček Quarteta, Tomáš Baroš z Českej republiky.

Účasť na festivale už skôr potvrdili Swingless Jazz Ensemble, Dirty Loops, Sisa Michalidesová, Mark Whitfield & AMC trio, Jowee Omicil a Joanna Kucharczyk Quartet.

Video: Sheila E. – Fiesta feat B. Slade

Informácie pochádzajú od Mateja Šáleka a z webstránky www.openjazzfest.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jennifer LopezKanye WestLionel RichieRingo Starr