Na oscarovom ceremoniáli sa ukážu aj Nicholson a Hoffman

Dustin Hoffman
Foto: SITA/AP
Jack Nicholson
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 22. februára (WEBNOVINY) – Herci Jack Nicholson a Dustin Hoffman sa predstavia na nedeľnom udeľovaní Oscarov.

Na oficiálnej webstránke americkej Akadémie filmových umení a vied to oznámili producenti tohtoročného televízneho prenosu Craig Zadan a Neil Meron.

Jack Nicholson a Dustin Hoffman stvárnili viac kultových postáv ako akákoľvek iná dvojica hercov na svete. Ich účasť na tohtoročných Oscaroch uzatvára zoznam prezentujúcich a vystupujúcich osobností, ktoré naozaj predstavujú obrovskú šírku a hĺbku súčasného hereckého talentu,“ vyjadrili sa.

Nicholsona na Oscara nominovali 12 krát, pričom cenu si odniesol za výkony vo filmoch Prelet nad kukučím hniezdom (1975), Tak dobre, ako sa len dá (1997) a Cena za nežnosť (1983). Hoffman má na konte dva Oscary – za drámy Kramerová verzus Kramer (1979) a Rain Man (1988), ďalších päťkrát sa mu nomináciu nepodarilo premeniť na sošku.

Na Oscaroch sa okrem tejto dvojice predstavia aj Jane Fonda, Kristen Stewart, Jennifer Garner, Kerry Washington, Michael Douglas, Jamie Foxx, Jennifer Aniston, Paul Rudd, Salma Hayek, Melissa McCarthy, Liam Neeson, John Travolta, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence, Ben Affleck, Halle Berry, Nicole Kidman, Sandra Bullock a Reese Witherspoon; hviezdy filmového muzikálu Chicago (2002) Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones, Richard Gere a Queen Latifah; predstavitelia marvelovských superhrdinov Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson, Chris Evans, Jeremy Renner a Mark Ruffalo; vlaňajší víťazi a víťazky Jean Dujardin, Octavia Spencer, Meryl Streep, Christopher Plummer a tiež Mark Wahlberg s jeho plyšovým kolegom z filmu Macík (2012) Tedom.

Špeciálnymi hosťami budú Joseph Gordon-Levitt, Daniel Radcliffe, Channing Tatum a Charlize Theron. O hudobné vystúpenia sa postarajú Adele, Norah Jones, Barbra Streisand, Shirley Bassey, Jennifer Hudson, spomínaná Catherine Zeta-Jones, Kristin Chenoweth s moderátorom udeľovania Oscarov Sethom MacFarlaneom a tiež herecké obsadenie Bedárov (2012) Russell Crowe, Hugh Jackman, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Eddie Redmayne, Aaron Tveit, Samantha Barks a Helena Bonham Carter.

Zoznamu kandidátov v 85. ročníku udeľovania Oscarov vládne historická dráma Lincoln v réžii Stevena Spielberga s dvanástimi nomináciami. Druhou najúspešnejšou v počte nominácií je snímka Pí a jeho život režiséra Anga Leeho, ktorá môže získať jedenásť Oscarov. Nasledujú Bedári a Terapia láskou s ôsmimi nomináciami a Argo so siedmimi. Divoký Django, 30 minút po polnoci, Skyfall a Láska majú po päť nominácií a Divoké bytosti južných krajín štyri. Všetky spomínané snímky okrem Skyfall si môžu odniesť Oscara v najprestížnejšej kategórii Najlepší film. Ceremoniál sa uskutoční 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amanda SeyfriedAnne HathawayBarbra StreisandBen AffleckCatherine Zeta-JonesChanning TatumCharlize TheronDaniel RadcliffeDustin HoffmanHalle BerryHelena Bonham CarterHugh JackmanJack NicholsonJamie FoxxJane FondaJennifer AnistonJennifer GarnerJennifer HudsonJennifer LawrenceJeremy RennerJessica ChastainJohn TravoltaJoseph Gordon-LevittKristen StewartKristin ChenowethLiam NeesonMark WahlbergMelissa McCarthyMeryl StreepMichael DouglasNicole KidmanNorah JonesRenée ZellwegerRichard GereRobert Downey Jr.Russell CroweSalma HayekSamuel L. JacksonSandra Bullock