Na párty v Detroite sa strieľalo, zahynul jeden muž

Deväť mŕtvych si vyžiadala streľba v kostole v Charlestone
Deväť ľudí prišlo o život pri streľbe v americkom meste Charleston, kde útočník spustil paľbu v afroamerickom kostole. Podľa polície išlo zrejme o zločin z nenávisti. V kostole sa v čase útoku konalo modlitebné zhromaždenie. Osem obetí zahynulo priamo na mieste a deviata zomrela po prevoze do nemocnice. Zranenia utrpela ešte ďalšia osoba. Foto: SITA/AP

DETROIT 21. júna (WEBNOVINY) – Spŕška nábojov, vystrelená v sobotu neskoro večer na basketbalovom ihrisku v americkom Detroite na zhromaždení spojenom s grilovaním, zabila jedného muža a ďalších deviatich ľudí zranila. Jeden zo zranených je v kritickom stave, ostatní vo vážnom. Informoval o tom dnes portál theguardian.com.

K streľbe do davu došlo na večierku na basketbalovom ihrisku, ktorého sa zúčastnili obyvatelia niekoľkých domov v detroitskej štvrti. Polícia uviedla, že bol zabitý 20-ročný mladík, ale jeho totožnosť nezverejnila, keďže najprv musela informovať príbuzných.

Jeden muž utrpel kritické zranenia a osem ďalších osôb je zranených vážne – päť mužov a tri ženy. Tieto obete sú vo veku 21 až 46 rokov. Podľa polície sa streľba odohrala na párty štvrte, ktorá bola spojená s grilovaním a medzi prítomnými sa nachádzali rodiny s niekoľkými malými deťmi v športových kočíkoch.

„Vďaka Bohu, žiadne deti neboli zranené,“ uviedol zástupca policajného šéfa Steve Dolunt v Detroite v štáte Michigan. Úrady majú podozrenie, že plánovaným terčom strelca bol usmrtený mladík, ale podľa Dolunta je to zatiaľ len predbežná domnienka. Žiadne ďalšie informácie o zločine nie sú dostupné, napísala dnes tlačová agentúra AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom