Na Pohode sa separoval odpad, minulo sa 30-tisíc toaleťákov

Bažant Pohoda 2015
Atmosféra druhého dňa 19. ročníka multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2015 na letisku v Trenčíne. Trenčín, 10. júl 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 13. júla (WEBNOVINY) – Pohode je koniec, v nedeľu sa skončil 19. ročník tohto festivalu. Okrem príjemnej hudby, skvelého počasia, tanca a smiechu si „pohoďáci“ mohli vychutnať divadlá, poézie, workshopy, kolotoče alebo bungee jumping. Organizátori už tradične prispôsobili festival aj rodinám s deťmi, kde si našli svoj rodinný raj vo Family Parku.

Pohoda v sebe ukrýva však aj iné štatistiky, tzv. hygienu v číslach. Na trenčianskom letisku bolo k dispozícii 202 splachovacích a 500 chemických toaliet, sprchy s teplou vodou. Na festivale sa minulo 30-tisíc kusov toaletného papiera, šampóny a sprchovacie gély. V areáli hudby bolo k dispozícii 70 platobných terminálov. Rodičia nemali problém s plienkami, detskými vozíčkami či prebaľovacími podložkami.

Obrazom: Bažant Pohoda 2015

Nechýbali úschovňa a straty a nálezy, solárne lampy alebo bankomaty. Okrem separácie odpadu sa dbalo na životné prostredie používaním vratných pohárov. Upratovacie čaty sa zaslúžili o čistotu areálu. O komfortné cestovanie na festival a návrat domov sa postarali špeciálne vlaky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom