Na Pohode SebastiAn, Eskmo aj Stingova dcéra Coco

Bez názvu
Stingova dcéra Eliot Paulina Summer známa pod prezývkou Coco zo skupiny I Blame Coco. Foto: virginmedia.com

BRATISLAVA 3. apríla (WEBNOVINY) – Na zoznam účinkujúcich letného multižánrového festivalu Pohoda pribudli SebastiAn, Eskmo, Lützenkirchen či I Blame Coco. Na tlačovej konferencii v Bratislave to v utorok oznámil organizačný tím na čele s Michalom Kaščákom. Šestnásty ročník multižánrového podujatia bude od 5. do 7. júla tradične na letisku v Trenčíne.

Francúzsky producent SebastiAn i jeho americký kolega Eskmo zo stajne Ninja Tune patria k predstaviteľom nastupujúcej generácie experimentálnej elektronickej hudby. Lützenkirchen je jedným z najrešpektovanejších DJ-ov z nemecky hovoriacich krajín. Kapela I Blame Coco hrá elektropop a jej tvárou a hlasom je Stingova dcéra Eliot Paulina Summer známa pod prezývkou Coco.

Už v predvečer dnešného Bažant Pohoda Dňa_FM zverejnili aj štyroch zástupcov World Music – v Trenčíne sa predstaví Femi Kuti z legendárnej nigérijskej hudobníckej rodiny Kutiovcov, mladá skupina Hypnotic Brass Ensemble z Chicaga s ôsmimi bratmi hrajúcimi na dychové nástroje, česká speváčka a huslistka Iva Bittová so skupinou Čikori a DJ Hugo Mendez miešajúci etno hudbu so súčasnými tanečnými štýlmi.

Do programu pribudli aj ďalší slovenskí interpreti. Na Pohode vystúpi skupina Banda, ktorá zabodovala aj v európskych rebríčkoch, projekt afterPhurikane a Jany Kirschner Cestou domou, Hugo Čávez Orchestra si silnou dychovou sekciou alebo bubenícky projekt Eddyho Portellu Batatimba, ktorý sa predstaví počas sobotňajšieho vítania slnka.

Zo stálic domácej scény sa predstaví kapela Slobodná Európa, ktorá bude na festivale krstiť svoj dlhoočakávaný štvrtý štúdiový album, či skupina Longital. Po úspechu na decembrovom spomienkovom koncerte Drahý Václav si Karpatské Chrbáty zopakujú vystúpenie s lídrom českej skupiny Pražský výběr Michaelom Kocábom, pričom zahrajú vlastné skladby aj piesne Pražského výběru.

V programe nájdu fanúšikovia a fanúšičky Pohody aj Hranu, projekt Oskara Rózsu, ktorý spoločne s ďalšími špičkovými hudobníkmi oživil skladby svojho predčasne zosnulého priateľa Mareka Brezovského. Návrat na koncertné pódiá zažije Teória odrazu, ktorá patrila pred 20 rokmi k tomu najlepšiemu na slovenskej alternatívnej scéne. Na populárnom festivale si zahrajú aj postrockoví The Ills, shoegazeoví Jelly Belly, indierockoví Talkshow alebo zástupcovia elektronickej scény Blue Motion.

Na festivale Pohoda sa tento rok predstavia aj Lou Reed, Elbow, Kasabian, Bat for Lashes, Aloe Blacc, The Horrors, The Kooks, Yann Tiersen, Public Enemy, White Lies, Caribou, Anna Calvi, Two Door Cinema Club, Emika, Orbital, Chase & Status, Chew Lips, Dry the River, Guillemots, S.C.U.M., Emilíana Torrini, Warpaint, Portico Quartet, Stealing Sheep, The Asteroids Galaxy Tour, Jamaican Legends, Villagers, Givers, Owiny Sigoma band, Submotion Orchestra, Bomba Estéreo, Orquesta Típica Fernandez Fierro, Zapaska, Kitty, Daisy & Lewis, King Krule, Fixers, Movits!, Les Trucs, Little Roy, JuJu, Amatorski, Naive New Beaters, Screaming Females, Gemma Hayes, The Alaev Family, Susanne Blech, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, The Victorian English Gentlemens Club, Hjálmar, The Plastic People of the Universe, Bonus, Floex, Fiordmoss, The Maggie’s Marshmallows, Čoko Voko, Čad, Puding pani Elvisovej, DJ Matwä a Panáčik.

Permanentka stojí v súčasnosti 85 eur, na mieste bude stáť 99 eur. V predpredaji sú v ponuke aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, parkovanie pre osobné automobily i karavany. Kapacita podujatia zostáva obmedzená na 30-tisíc ľudí v areáli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emilíana TorriniIva BittováLou Reed