Na Pohodu zavíta aj speváčka Kelis a britská formácia Travis

Pohoda 2013 - sobota
Pohoda na Pohode. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Na 18. ročníku multižánrového festivalu Bažant Pohoda, ktorý sa uskutoční od 10. do 12. júla na trenčianskom letisku, vystúpi aj americká speváčka Kelis a britská kapela Travis.

Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol riaditeľ festivalu Michal Kaščák, ktorý okrem toho potvrdil aj účasť amerického bluesového gitaristu Seasick Stevea, Symfonického orchestra Ukrajinskej národnej filharmónie, detského zboru ((superar)) a výber slovenských interpretov z relácie Demovnica_FM – Fúzy múzy, Gonsofús, Millhouse a Tante Else.

Video: Americká speváčka Kelis so skladbou Brave z albumu Flesh Tone

Kelis, celým menom Kelis Rogers, debutovala v roku 1999 albumom Kaleidoscope. Po ňom nasledovali nahrávky Wanderland (2001), Tasty (2003), Kelis Was Here (2006), Flesh Tone (2010) a Food (2014). Okrem toho má na konte aj výberovku The Hits (2008). Najväčší komerčný úspech dosiahla s treťou štúdiovkou Tasty, na ktorej sa nachádza aj jej najväčší hit Milkshake. V rokoch 2005 až 2010 bol jej manželom rapper Nas, ktorému v roku 2009 porodila syna Knighta.

Zahrá aj kapela Travis

Škótska formácia Travis vznikla v roku 1990, no prvý album Good Feeling vydala až v roku 1997. S nasledujúcimi dvoma nahrávkami The Man Who (1999) a The Invisible Band (2001) sa jej podarilo ovládnuť britský albumový rebríček. Odvtedy vydala ďalšie štyri štúdiovky 12 Memories (2003), The Boy With No Name (2007), Ode To J. Smith (2008) a Where You Stand (2013).

Video: Kapela Travis so svojou úspešnou sklabou Why Does It Always Rain On Me

Medzi najväčšie hity kapely patria skladby ako Why Does It Always Rain On Me, Turn, Sing, Side alebo Re-Offender. „Travis mali u nás hrať v roku 2009, žiaľ, koncert nemohli odohrať pre nešťastie, ktoré sa na festivale stalo v sobotu 18. júla. Chceli sa na festival vrátiť a je symbolické, že sa tak stane päť rokov od tejto smutnej udalosti,“ vyhlásil Kaščák.

Bluesový gitarista Seasick Steve sa živil ako pastier

Seasick Steve, vlastným menom Steven Gene Wold, sa narodil v roku 1941 v Kalifornii, pričom ako trinásťročný ušiel z domu a následne sa túlal a živil sa ako pastier, drevorubač či nádenný robotník na farmách, hrával v krčmách a baroch na vlastnoručne vyrobených gitarách.

Prvý album Cheap vydal až v roku 2004 po tom, ako sa usadil v Nórsku. Nasledovala štúdiovka Dog House Music (2006), po ktorej získal ako 66-ročný Mojo Award pre Objav roka. Odvtedy vydal ešte albumy I Started Out With Nothin And I Still Got Most Of It Left (2008), Man From Another Time (2009), You Can’t Teach An Old Dog New Tricks (2011) a Hubcap Music (2013).

Festival otvorí orchester Ukrajinskej národnej filharmónie

Symfonický orchester Ukrajinskej národnej filharmónie, ktorého koncert pod vedením dirigenta Romana Kofmana otvorí 18. ročník festivalu, vznikol v roku 1995 a postupne sa z neho stal jeden z najlepších symfonických orchestrov vo východnej Európe.

Na Pohode zahrá Obrázky z výstavy od ruského skladateľa Modesta Petroviča Musorgského a dielo ukrajinského autora Myroslava Skoryka Karpatský koncert pre Orchester.

Vstupenky na festival stoja momentálne 89 eur a sú v predaji na oficiálnej webstránke podujatia www.pohodafestival.sk, ďalej u autorizovaných predajcov a v sieti Ticketportal, pričom sa predávajú aj lístky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S a lístky na parkovanie osobných automobilov aj karavanov.

Zoznam potvrdených interpretov 18. ročníka festivalu Pohoda:

Kraftwerk 3D, Travis, Tricky, Suede, Goldfrapp, Disclosure Live, Kelis, Tame Impala, Moderat, Mogwai, Modeselektor DJ set, Theo Parrish Live, Azealia Banks, Mr. Scruff, Mount Kimbie, The Afghan Whigs, Band of Skulls, Gilles Peterson´s Sonzeira DJ Set, Fatoumata Diawara + Roberto Fonseca, Seasick Steve, Ukrajinská národná filharmónia, The Selecter, Tune-yards, The Correspondents, Brandt Brauer Frick, Brandt Brauer Frick Ensemble, Jambinai, A Tribe Called Red, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Juana Molina, Manu Delago Handmade, When Saints Go Machine, Jupiter & Okwess International, Tricot, Molotov Jukebox, Chinawoman, East India Youth, Sun Ra Centennial Dream Arkestra, Preservation Hall Jazz Band, Seward, Lucy Rose, Bemet, Deap Vally, Putan Club, Pig Ignerents, Money For Rope, LolaMarsh, Repetitor, Broke, Analogik, Helfer, A Moving Sound, Oratnitza, Silent Disco, WWW Neurobeat + Pavel Fajt, Banjo Band Ivana Mládka, Agon Orchestra, Never Sol, Vložte kočku, Esazlesa, Bachtale Apsa, DJ Gadjo.cz feat Mário Bihári, Jana Kirschner, Vec + Valihora, Slobodná Európa, Walter Schnitzelsson, Korben Dallas, Vrbovskí víťazi, Autumnist, Talkshow, Čad, Herzog Herzog, The Global Optimistic, Bad Mojo & Michael Priest, Katarzia, Škvíry & Spoje, ((superar))

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe azealia banksJana KirschnerMichal KaščákWalter Schnitzelsson