Na poľský Open'er festival prídu aj Faith No More

Faith No More
Mike Patton, spevák skupiny Faith No More Foto: blowthescene.com

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) – Na poľský Open’er festival príde aj americká kapela Faith No More. Organizátori podujatia, ktoré sa bude konať od 2. do 5. júla v meste Gdynia, to v piatok oznámili prostredníctvom oficiálnej webstránky www.opener.pl, pričom uviedli, že tým zároveň potvrdili meno posledného headlinera festivalu.

Faith No More vznikli v roku 1981 v San Franciscu. Do roku 1998, kedy ohlásili ukončenie činnosti, vydali šesť štúdiových albumov. Komerčne najúspešnejšie boli nahrávky The Real Thing (1989) a Angel Dust (1992).

Video: Faith No More – Epic

Medzi ich najväčšie hity patria skladby ako Epic, Falling to Pieces, Midlife Crisis či Easy. Skupina, ktorú v rokoch 1990 až 1993 tri razy nominovali na Grammy, svoju činnosť obnovila v roku 2009. Jeden z prvých comebackových koncertov odohrala v júni 2009 na rakúskom festivale Nova Rock. V súčasnosti kapelu tvoria Mike Patton (spev), Mike Bordin (bicie), Billy Gould (basgitara), Roddy Bottum (klávesy) a Jon Hudson (gitara).

Účasť na Open’er festivale už skôr potvrdili interpreti ako Jack White, Pearl Jam, The Black Keys, The Horrors, Foster the People, Rudimental, Interpol, Warpaint, Haim, The Afghan Whigs, MGMT, Bastille, Foals, Lykke Li, Phoenix, Ben Howard, Earl Sweatshirt, Pusha T, Banks, Chromeo, Darkside, Daughter, Rojek, Metronomy, Wild Beasts, Julio Bashmore, Maya Jane Coles, Tourist, Jagwar Ma či Kuroma.

Informácie pochádzajú z webstránky www.opener.pl a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jack WhiteLykke Li