Video: Veľký požiar na predmestí Atén dostali pod kontrolu, oheň hasili aj vrtuľníky (aktualizované)

Atény, požiar
Oheň hasilo najmenej 141 hasičov so 46 hasičskými autami. Neskôr sa k nim pridalo aj osem vrtuľníkov. 1ľ. august 2019. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 12. augusta 14:46

Veľký požiar, ktorý sa cez noc rozšíril na východnom predmestí Atén, sa podľa všetkého podarilo dostať v pondelok ráno pod kontrolu. Oheň hasilo najmenej 141 hasičov so 46 hasičskými autami. Neskôr sa k nim pridalo aj osem vrtuľníkov.

Požiar vypukol medzi domami

Oheň sa šíril po svahoch 1026 metrov vysokej hory Hyméttos, ktorá oddeľuje predmestie Peania od mesta, pričom plamene bolo skoro ráno vidieť aj z Atén. Na vrchole hory, na ktorom stoja vysielacie antény hlavných televíznych staníc v krajine a vojenská komunikačná základňa, blikali výstražné svetlá, píše agentúra AP.

Hovorca hasičskej služby, ktorý si prial zostať v anonymite, uviedol, že požiar vypukol medzi domami. Požiarnici však nedostali hlásenie o tom, že by nejaké domy horeli. Po tom, ako oheň uhasia, začnú podľa jeho slov s posudzovaním škôd. Podľa svedkov je jeden dom značne poškodený.

Zvonili na domové zvončeky

Podľa hovorcu neexistujú informácie o tom, koľko ľudí pred požiarom utieklo. Keďže vypukol v noci, úrady požiadali ľudí, aby zazvonili na domové zvončeky a upozornili svojich susedov.

Grécke úrady varujú, že pravdepodobnosť lesných požiarov je v rozsiahlych častiach Grécka pre vysoké teploty a vietor až do utorka vysoká.

Slováci úrady nekontaktovali

Žiadni slovenskí občania v súvislosti v požiarmi v Grécku zastupiteľský úrad nekontaktovali. Pre agentúru SITA to uviedol tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí. Grécko v týchto dňoch čelí požiarom.

Veľký požiar, ktorý hasilo najmenej 130 hasičov, vypukol na aténskom predmestí Peania. Turistov cez víkend evakuovali aj z ostrova Elafonisos, kde horelo v sobotu aj v nedeľu. Počas víkendu sa v Grécku rozhorelo minimálne 63 požiarov, informovali miestne médiá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom