Na pretekoch, kde Sagan vyhral rekordných 16 etáp, bude opäť stúpanie Gibraltar Road

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: twitter.com/TirrenAdriatico

LOS ANGELES 27. októbra (WebNoviny.sk) – Stúpanie Gibraltar Road sa vráti do kalendára cyklistických pretekov Amgen Okolo Kalifornie v roku 2018. Cyklisti ho absolvujú pred cieľom kráľovskej 2. etapy z Ventury do Santa Barbara County.

Okolo Kalifornie odštartuje v Long Beach

Sedemdňové etapové preteky, ktoré boli v tomto roku po prvý raz súčasťou prestížneho seriálu WorldTour, sa v budúcom roku začnú 13. mája etapou v Long Beach.

Po kopcovitej vložke na severe Kalifornie sa bude jazdiť 4. etapa v San Jose časovka, kde sa tiež dá očakávať horský finiš a možno aj rozhodujúce zmeny v súvislosti s celkovým poradím. Nasledovať budú ešte tri etapy s vyvrcholením poslednej z nich v Sacramente.

Sagan sa v roku 2015 stal celkovým víťazom

Preteky Okolo Kalifornie sú obľúbenými aj u slovenského trojnásobného majstra sveta Petra Sagana. Od roku 2010 tam vyhral rekordných 16 etáp a vo všetkých siedmich prípadoch si odniesol domov zelený dres určený pre víťaza bodovacej súťaže.

V roku 2015 sa Sagan stal aj celkovým víťazom na Okolo Kalifornie. V tohtoročnej edícii zvíťazil Novozélanďan George Bennett (LottoNL-Jumbo), Líder tímu Bora-Hansgrohe Sagan si pripísal jeden etapový triumf.

„Zaradením nových či staronových dejísk na trasu pretekov sme sa snažili ju zatraktívniť, ale aj poukázať na prírodnú diverzitu a krásy Kalifornie. Verím, že budúcoročné preteky budú zaujímavé pre fanúšikov ako aj pretekárov,“ uviedla prezidentka pretekov Kristin Kleinová aj na webe CyclingNews.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan