Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj
Protestné zhromaždenie Strany občianskej ľavice (SOĽ) pred úradom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorého cieľom bola hromadná likvidácia novín s prvkami propagácie fašizmu, mesačníka Náš Kraj. Banská Bystrica, 13. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
13. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj

BANSKÁ BYSTRICA 13. apríla (WEBNOVINY) – Necelá desiatka členov Strany občianskej ľavice (SOĽ) a vysokoškolákov dnes pred budovou Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) spálila v kontajneri na odpad kópie výtlačkov najnovšieho čísla schránkového mesačníka Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Náš kraj.

Vyjadrili tak nesúhlas s niektorými názormi publikovanými v tomto mesačníku, najmä s propagáciou vojnového slovenského štátu a označením Európskej únie za okupanta.

Obrazom: Protest proti Marianovi Kotlebovi

Ako pripomenul predseda SOĽ Štefan Sládeček, súhlas so vstupom Slovenska do Európskej únie vyjadrilo v roku 2003 v platnom referende 93 percent zúčastnených voličov.

„Európska únia je dnes už nevyhnutnosťou. Ak má nejaký verejný funkcionár deklarovať názor, že on s ňou nič nechce mať, musí iniciovať opačné referendum a ľudia mu musia dať mandát, aby trebárs aj v rámci regiónu takýmto spôsobom prezentoval verejnú mienku,“ povedal Sládeček. Dodal, že občania BBSK nedali županov Marianovi Kotlebovi mandát ani na znevažovanie Slovenského národného povstania.

Na otázku agentúry SITA, či ich dnešná akcia neslúži len na zviditeľnenie SOĽ, Sládeček uviedol: „Každý robí akcie na to, aby upozornil na svoju agendu a aktivitu. Robí sa to tak vždy a nielen v politike. Robí sa to aj v obchode, robí sa to vo všetkom. Čiže áno, máte pravdu“.

Študent Univerzity Mateja Bela Peter Marcinčin uviedol, že pálením novín chceli povedať Kotlebovi, že Banská Bystrica nebude hnedá. „Máme dosť fašistických prejavov pána Kotlebu. Aj takouto možno radikálnejšou formou sme sa pripojili k Strane občianskej ľavice a povedali sme rázne nie pánovi Kotlebovi,“ povedal Marcinčin. Pálenie novín ako forma protestu mala byť podľa neho symbolická paralela s pálením kníh v nacistickom Nemecku.

Odporúčané články

Mesačník Banskobystrického kraja vyvolal búrlivú diskusiu Poslanci prelomili Kotlebovo veto, ukončili provizórium

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...