Na prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu SR eviduje súdna rada jediného kandidáta

sudca
Foto: ilustračné, Getty Images

Súdna rada SR eviduje jedného kandidáta na prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu SR (NSS SR). Je ním 59-ročný sudca Pavol Naď, predseda správneho kolégia Krajského súdu v Košiciach, ktorý je v súčasnosti na stáži na najvyššom súde.

Pavla Naďa navrhla na šéfa novovznikajúceho súdu Sudcovská rada Krajského súdu v Košiciach aj členovia súdnej rady Ján Mazák a Martin Michalanský. Návrhy na kandidátov na funkciu prvého predsedu NSS SR je možné predkladať do piatka 19. marca do 14:00. Voľba by sa mala uskutočniť 20. apríla.

„Ako sudca sa vyznačuje, ako sa to všeobecne uznáva v sudcovských kruhoch, vysokou kvalitou rozhodovacej činnosti a pevným morálnym profilom. Navyše, Naď predložil mimoriadny kvalitný projekt budovania a riadenia najvyššieho správneho súdu. Z jeho motivačného listu vyplýva, že sa uchádza o tento vrcholový post výlučne preto, aby sa najvyšší správny súd stal praktizujúcim súdom a nielen súdom na papieri,“ uviedol predseda súdnej rady Ján Mazák, ktorý pozná uchádzača len z jeho profesionálnej kariéry.

Voľba predsedu NSS SR sa mala uskutočniť už 2. marca. Avšak jediný uchádzač, predseda Okresného súdu Žilina Jaroslav Macek, vzal 26. februára späť svoj súhlas s kandidatúrou. Rozhodnutie odôvodnil tak, že zo skladby uchádzačov na sudcov NSS SR vyplýva, že nebude schopný zabezpečiť implementáciu svojho projektu na začatie jeho činnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MazákJaroslav MacekMartin MichalanskýPavol Naď
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRSúdna rada SR