Na prvých YouTube Music Awards vystúpia Lady Gaga a Eminem

Lady_Gaga
Lady Gaga Foto: chanceplus.com

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Na prvom ročníku YouTube Music Awards, ktoré rozdajú 3. novembra v New Yorku, vystúpia speváčka Lady Gaga a rapper Eminem.

Okrem nich sa predstavia aj rocková kapela Arcade Fire, hudobníčka Lindsey Stirling a formácia CDZA. Na udeľovaní YouTube Music Awards, ktoré budú naživo streamovať, ocenia interpretov a skladby, ktoré používatelia YouTube počas uplynulého roka najviac sledovali.

Nominácie v jednotlivých kategóriách budú známe 17. októbra. O víťazoch rozhodnú priamo používatelia YouTube. Moderátorom ceremoniálu bude herec a hudobník Jason Schwartzman.

Lady Gaga, vlastným menom Stefani Joanne Angelina Germanotta, pochádza z New Yorku a preslávila sa skladbami Just Dance a Poker Face z debutového albumu The Fame (2008).

Na svojom konte má päť Grammy, pričom dve z nich si vyslúžila vďaka skladbe Bad Romance pochádzajúcej z EP The Fame Monster (2009). Zo zatiaľ posledného albumu Born This Way, ktorý vyšiel v roku 2011, pochádzajú single Born This Way, Judas, Edge Of Glory, You And I a Marry The Night.

V novembri vydá novú štúdiovku Artpop. Celosvetovo predala približne 23 miliónov kópií albumov a 64 miliónov kópií singlov. Magazín Forbes ju označil za najvplyvnejšiu celebritu roka 2011 a v roku 2012 ju zas zaradil medzi najmocnejšie ženy sveta.

Štyridsaťročný Eminem, občianskym menom Marshall Bruce Mathers III., debutoval v roku 1996 albumom Infinite, ktorý mu však úspech nepriniesol.

Známym sa stal až o tri roky neskôr po vydaní The Slim Shady LP, ktorý obsahoval hity My Name Is a Role Model. Nasledovala spomínaná The Marshall Mathers LP (2000), ďalej nahrávky The Eminem Show (2002), Encore (2004), Relapse (2009) a Recovery (2010).

Piateho novembra vydá ôsmu sólovku The Marshall Mathers LP 2. Okrem toho je členom formácií D12 a Bad Meets Evil – s D12 má na konte štúdiovky Devil’s Night (2001) a D12 World (2004), s Bad Meets Evil zas EP Hell: The Sequel (2011).

Eminem predal na celom svete viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, je držiteľom 13 cien Grammy a v roku 2003 získal Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň za skladbu Lose Yourself zo snímky 8. míľa (2002), v ktorej si aj zahral.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe EminemLady Gaga