Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Quelletova omša
Skupina veriacich s transparentmi na podporu odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka pred Dómom sv. Martina, kde sa konala svätá omša pri príležitosti zasadania Rady európskych biskupských konferencií (CCEE). Bratislava, 3. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
3. 10. 2013 21:35 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia

Na Quelletovej omši držali veriaci Bezákove fotografie

Odporúčame aj:

Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák dostal ocenenie

Na konferencii biskupov v Bratislave je aj Bezákov kat

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Priaznivci odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka držali počas omše, ktorú v Katedrále sv. Martina v Bratislave celebroval prefekt Kongregácie pre biskupov kardinál Marc Quellet, fotografie Bezáka.

Kardinál Quellet pripravoval podklady v prípade odvolania arcibiskupa Bezáka. Kardinál posielal otázky, na ktoré mal Bezák odpovedať Vatikánu.

Kardinál Quellet prišiel na Slovensko na zasadanie Rady európskych biskupských konferencií, ktoré sa koná tento rok v Bratislave od 3. do 6. októbra.

Medzi približne stovkou priaznivcami boli aj Bezákovi súrodenci. Brat a sestra. „Spolu s ním to prežívam,“ povedal pre agentúru SITA jeho brat Jozef.

Upozornil, že arcibiskup sa už viac ako rok snaží stretnúť so Svätým Otcom, ale dodnes nemá odpoveď na svoju žiadosť.

„Stále nevie, prečo bol odvolaný. Stačilo by mu, keby Svätý Otec vysvetlil, čo sa stalo,“ povedal Jozef Bezák s tým, že dôvody jeho odvolania sa taja. „Ľudia by chceli poznať odpovede,“ dodal.

Ľudia stáli pred začiatkom omše pred chrámom so sviečkami v rukách a modlili sa. Na transparentoch mali heslá ako Navždy náš arcibiskup, Bohu vďaka za Bezáka a tiež citát z Knihy proroka Daniela „Obnovte súd, pretože falošne svedčili proti nemu“, ktorý bol tiež v taliančine. Väčšina duchovenstva vošla do chrámu okolo podporovateľov Bezáka.

Obrazom: Omša v katedrále sv. Martina

Prefekt Kongregácie pre biskupov kardinál Marc Quellet je pripravený sa s Bezákom kedykoľvek stretnúť. „Ak prejaví záujem, som pripravený sa s ním v Ríme stretnúť,“ povedal kardinál pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska.

Podľa neho Svätý Otec rozhodol po veľmi dôkladnom, osobnom oboznámení sa s týmto prípadom. „Chcem sa úprimne poďakovať členom Konferencie biskupov Slovenska za jednotu a vernosť Svätému Otcovi aj v takejto bolestivej situácii. Rovnako chcem úprimne poďakovať všetkým veriacim za postoj vernosti a dôvery voči Svätému Otcovi i svojim duchovným pastierom. Sprevádzajme Róberta Bezáka svojou modlitbou,“ povedal v rozhovore Quellet.

Bezáka vysvätili za biskupa 6. júna 2009. Z riadenia Trnavskej arcidiecézy ho odvolal pápež Benedikt XVI. 2. júla 2012. Rozhodol sa tak na základe apoštolskej vizitácie, ktorá sa uskutočnila 22. januára až 1. februára 2012.

Odporúčané články

Vatikán očistí vyhnaného Bezáka, tvrdí rakúsky teológ Odvolanie Bezáka je podľa kardinála Duku nešťastná kauza

Neprehliadnite

Rodové rozdiely na Slovensku stále pretrvávajú, platí to najmä v oblasti práce a kariéry Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X