Na rakúskej diaľnici zahynul Slovák, autom zišiel z cesty

Nehoda
Foto: scorpiove.wordpress.com

VIEDEŇ 15. marca (WEBNOVINY) – Návrat zimného počasia vo štvrtok večer spôsobil dopravné problémy vo východnej časti Rakúska, kde pri jednej z nehôd zahynul 31-ročný Slovák.

O situácii v okrese Bruck an der Leitha informovalo krajinské štúdio verejnoprávneho rozhlasu a televízie (ORF), podľa ktorého sa smrteľná nehoda stala okolo 21:30 pri obci Regelsbrunn.

Auto so Slovákom z neznámeho dôvodu opustilo vozovku a vrazilo do stromu, pričom vodič na mieste podľahol svojim zraneniam.

Ďalšia nehoda podľa ORF v popoludňajších hodinách zablokovala diaľnicu A4 pri Bruck an der Leitha, kde odstraňovanie havarovaného kamióna trvalo niekoľko hodín.

Priľahlý úsek medzitým zafúkal sneh a viditeľnosť miestami poklesla pod päť metrov, čoho dôsledkom bola približne 10-kilometrová kolóna.

Dolnorakúski hasiči podľa ORF vo štvrtok absolvovali vyše 200 výjazdov k nehodám na cestách. Rakúske médiá sa venujú aj „dopravnému chaosu“ v susednom Maďarsku, kde v dôsledku nepriaznivého počasia zahynul najmenej jeden človek a vyše 100 ďalších utrpelo zranenia.

Maďarská vláda vyhlásila vo viacerých častiach krajiny stav ohrozenia, pričom odporúča zahraničným motoristom, aby do krajiny necestovali.

Počasie komplikuje dopravu aj na severe Slovenska. V celom regióne slovensko-poľského pohraničia je pre zlé poveternostné podmienky a snehovú kalamitu zhoršená dopravná situácia. Kritický je aktuálny stav ciest v Malopoľskom, Podkarpatskom a Sliezskom vojvodstve. Ako informoval agentúru SITA tlačový odbor rezortu zahrani

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom