Na rakúskej diaľnici zhorel český autobus, ratovali aj deti

Na rakúskej diaľnici zhorel český autobus
Foto: www.feuerwehr-wolfsberg.at

VIEDEŇ 10. júla (WEBNOVINY) – Na rakúskej diaľnici A2 v Korutánsku zhorel český autobus. Informoval o tom portál iDNES.cz. Našťastie všetci cestujúci včas z horiaceho vozidla utiekli a nikomu sa nič nestalo.

V autobuse cestovali najmä deti, ktoré smerovali na dovolenku do Talianska. Nehoda sa stalo v pondelok krátko pred polnocou neďaleko rakúskeho mesta Wolfsberg.

Vodičovi sa podarilo zastaviť len niekoľko metrov pred tunelom Gräbern. Na mieste zasahovalo 40 rakúskych hasičov, pričom im prácu komplikoval silný dym. Hasiči hovorili o veľkom šťastí pretože, ak by sa požiar rozhorel v tuneli, mohlo to mať tragické následky.

Obrazom: Požiar českého autobusu na rakúskej diaľnici

Požiar na dve hodiny zablokoval diaľnicu v smere na Viedeň. Pracovníci Červeného kríža potom odviezli cestujúcich do Wolfsbergu, kde po nich prišiel náhradný autobus.

„Autobus úplne zhorel. Všetkým cestujúcim sa podarilo odcestovať naspäť do ČR,“ povedala pre agentúru Mediafax vedúca českého veľvyslanectva vo Viedni Hana Ládková. Požiar vznikol zrejme po technickej poruche na autobusy.

Ako uvádza iDNES.cz išlo o autobus juhomoravskej spoločnosti Autobusy Vrábel a vozidlo bolo staré päť rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom