Na Rock for People príde aj kapela Lucie

David Koller
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) – V rámci 20. ročníka festivalu Rock for People vystúpi aj česká kapela Lucie. Organizátori podujatia, ktoré sa bude konať od 3. do 5. júla v Hradci Králové, na webstránke www.rockforpeople.cz tiež oznámili, že formácia sa predstaví v posledný deň festivalu. Na sobotu si je možné kúpiť aj jednodňovú vstupenku.

„Sme radi, že oslava na záver nášho turné sa bude konať práve na Rock for People a teda na festivale, ktorý za 20 rokov existencie priniesol veľa zahraničných hviezd a vďaka tomu otvoril pre publikum, ale aj českých hudobníkov, dvere do hudobného sveta,“ uviedol klavirista kapely Michal Dvořák.

Lucie v rámci spomínaného plánovaného turné vystúpi aj dva razy na Slovensku. V košickej Steel aréne sa hudobníci predstavia 26. mája a o tri dni neskôr prídu aj do bratislavskej Slovnaft arény.

Účinkovanie na Rock for People už skôr potvrdili Biffy Clyro, Chase & Status, The Naked and Famous, The Afghan Whigs, Asian Dub Foundation, Molotov Jukebox, We Came As Romans, Emmure, Tricot a Tom Odell.

Kapela Lucie pôsobí na scéne od polovice 80. rokov, no od roku 2004 až do decembra 2012 mala pauzu. Na konte má sedem štúdiových albumov, zatiaľ posledným je nahrávka Dobrá kočzka, která nemlsá (2002). Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Amerika, Černí andělé, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Medvídek, Dotknu se ohně, Šrouby do hlavy, Oheň, Panic, Zkamenělý dítě, Pod měděným nebem, Hvězda, Srdce alebo Lucie.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rockforpeople.cz a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David KollerTom Odell